Öğrenciler 2022-2023 eğitim öğretim yılının 1.yarıyılını tamamlarken bugün karne heyecanı yaşandı. 23 Ocak’ta başlayan olan yarıyıl tatili, 3 Şubat’ta sona erecek. İkinci dönem ise 6 şubatta başlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, yarıyıl tatiline ilişkin bir mesaj yayımladı. Kırbaç, şunları söyledi:

“Sevgili Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Meslektaşlarım ve Değerli Velilerimiz,

2022- 2023 eğitim öğretim yılının I. Yarıyılını, eğitim öğretimin tüm paydaşları ile birlikte büyük bir gayretle ve özveriyle, başarılı bir şekilde tamamladık.

Sevgili öğrencilerimiz,

Aldığınız karne, sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Önemli olan eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir.  Sizlerin çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık yararına kullanabilen duyarlı, nitelikli ve ahlâklı bireyler olarak göreceğimize inancımız tamdır. Sizlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil diliyorum.

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Eğitim ve öğretim dönemi boyunca geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretleriniz ve onları yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özveri her türlü takdirin üzerindedir. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli Velilerimiz,

Ebeveyn desteğinin ve aile eğitiminin öğrenci başarısı üzerindeki etkisine baktığımızda, velilerin eğitime dâhil olduğu noktalarda, daha iyi öğrenme çıktılarına ulaşıldığını görüyoruz. Öğrencilerimizin eğitim öğretim sürecindeki destekleyici rolünüz ile İlimiz eğitimine sağlamış olduğunuz katkılarınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum.

İlimizin eğitim sorumluluğunu paylaştığımız yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm paydaşlarımız ile birlikte, öğrencilerimizin ahlâklı ve başarılı bireyler olarak yetişmeleri için bizler, büyük bir titizlikle ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. 

Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak, ikinci dönemde tekrar buluşmak ümidiyle, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”