Akçakoca Kaymakamlığı’nın hava koşullarını gerekçe göstererek art arda yaptığı denize girmeme uyarısı, akıllara geçtiğimiz yıl deniz suyuna karışan lağım kaynaklı kolibasil bakterisi tehlikesini akıllara getirdi.

Çuhallı Plajı Akçakoca

Geçtiğimiz yıllarda deniz suyu kirliliğine dikkat çeken Akçakoca Kaymakamlığı, birçok kez denize girme yasağı getirmişti. Öte yandan, deniz suyu kirliliği nedeniyle, Akçakoca’daki plajlarda bulunan 3 mavi bayrak indirilmişti.

Fikret Albayrak (2)

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Öncü Haber Merkezine açıklamalarda bulundu. İlçedeki arıtma tesisinin tüm zamanlı çalıştığına dikkat çeken Albayrak, deniz suyu kirliliğine yönelik raporları da saat başı kontrol edildiğini kaydetti. Kurban Bayramı tatilinde bile ilçede yaşanan yoğunluğa rağmen Arıtma Tesisinin aralıksız çalıştığını dile getiren Albayrak, “Biz birkaç kez Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünü çağırdık, "Arıtmamızdan numune alın" dedik. Arıtma gayet güzel çalışıyor, saat başı ben zaten kontrol ediyorum. Arıtmamızda en küçük bir sıkıntı yok. Bu kapasiteyi kaldırdık, ben de hiç beklemiyordum. Arıtmadan bir sorun olsa zaten bize uyarı gelirdi, çünkü arıtmamızı 24 saat takip ediyoruz” diye konuştu.

ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI, BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI, BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Albayrak ayrıca, deniz suyu temizliğini temsil eden ilçedeki plajlara mavi bayrakların yeniden kazandırılması için çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

HABER: Savaş ARI

Editör: Tuğba Aksoy