banner851

banner614

ASAR DERESİ’NDE SU SEVİYESİ NORMAL…

banner619

Düzce dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışın yol açtığı sel felaketinin yol açtığı tahribatın giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. Sel felaketinin ardından Düzce’deki bütün derelerin su debisi yükselirken, şehir merkezinden geçen Asar Deresinde su seviyesinin normal olduğu görüldü.

banner846
Yerel Haber 07.07.2021, 16:00 07.07.2021, 16:54
1424
banner844

Düzce’de dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışlar, beraberinde sel felaketini getirdi. Akçakoca, Cumayeri, Çilimli ve Gümüşova’da bazı köylerde derelerin taşması ile ev ve ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Jandarma ve AFAD ekipleri, sel felaketinden etkilenen bazı köyleri tedbir amaçlı tahliye ederken, mahsur kalan 47 kişi iş makineleri ile kurtarıldı.

Sel felaketinin ardından, Düzce’deki derelerin su debileri yükselirken, şehir merkezinin içinden geçen Asar Deresinde su seviyesinin normal olduğu görüldü. Asar deresinin Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından konulan ölçüm sistemde akarsuyunun olanca yağışa rağmen 2 metreyi geçmediği tespit edildi. Böylece, Düzce merkezinin Asar deresinin taşmasının söz konusu olmadığı bildirildi.  

Yorumlar (1)
Kkk 3 hafta önce
Bugünnkorkutmadi..yarina Allah kerim