banner851

banner614

BAŞKAN'IN BİR CÜMLESİ AYAĞA KALDIRDI

Türk-İş Düzce İl Temsilcisi Murat Ardıç yaptığı basın açıklaması ile Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın bir toplantıda söylediğini iddia ettiği, “Sendika üyesi işçilere iyi gözle bakılmıyor” sözüne tepki gösterdi. Sendikaya üye olmanın anayasal hak olduğunu kaydeden Ardıç, “İşçileri hedef gösterip, anayasal suç işlemektedir. Sendika üyesi işçilere hangi gözle bakılıyor. Kamuoyuna açıklasın” dedi.

banner619
Yerel Haber 03.04.2018, 14:52 03.04.2018, 19:15
4569

Türk-İş Düzce İl Temsilcisi Ve Türk Metal Sendikası Düzce Bölge Temsilcisi Murat Ardıç, Petrol İş Sendikası Düzce Şube Başkanı Muzaffer Işık, Teksif Sendikası Düzce İl Temsilcisi Cemil Tınaz, Kristal İş Sendikası Düzce İl Temsilcisi Kayhan Akpınar bugün yaptığı basın açıklaması ile Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın bir toplantıda söylediğini iddia ettiği, “Sendika üyesi işçilere iyi gözle bakılmıyor” sözüne tepki gösterdi.

“Sendika üyesi işçilere hangi gözle bakılıyor, çıksın açıklasın”
Sendika temsilcileri adına açıklamayı yapan Ardıç, Ay’ın sendikaları ve üyeleri için Toplu İş Sözleşmesi ile aldıkları ücretleri bir sendika düşmanı gibi eleştirdiğini iddia ederek şöyle konuştu:

“Sayın Başkan, Düzce’miz ucuz işçi cenneti değildir. Devletimizin her türlü maddi desteğini aldığı halde çalışanlarına sadece asgari ücret ödeyen işyerlerini eleştirmek gerekirken, Anayasal hak olan sendikaya üye olma hakkını kullanarak sendikaya üye olup, ürettiğinden hakça pay alan çalışanları ve bağlı oldukları sendikalarını eleştirmek hakkaniyetli olmasa gerek.
Sayın Başkan, sendika üyesi işçilere iyi gözle bakılmıyor diyerek işçileri hedef gösterip, anayasal suç işlemektedir. Zira sendika üyesi olmak her çalışanın Anayasal hakkıdır. Şimdi soruyoruz, sendika üyesi işçilere hangi gözle bakılıyor. Kamuoyuna açıklasın.”“Sendika ve işçi düşmanı bir başkan olarak tarihe geçecek”
Konuşmasına, “Siz halkın mı başkanısınız, yoksa sadece bu vahim konuşmayı yaptığınız toplantıdaki kitlelerin mi?” diyerek devam eden Ardıç şu ifadelerde bulundu:

“Eğer halkın başkanıysanız, bu konuşmanız nedeniyle çalışan sendika üyesi işçilerden ve sendikalardan derhal özür dilemelisiniz. Sizin göreviniz halka hizmet etmektir, edenleri eleştirmek değil. Sendikalar devletimiz tarafından denetlenmekte olup, sendika gelirlerini irdelemek sizin haddinize değildir. Siz de sendika ve işçi düşmanı bir başkan olarak tarihe geçecek ve bu sözlerinizin siyasi bedelini mutlaka ödeyeceksiniz.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (33)
ahmet 3 yıl önce
murat ardinc hep kendi cikarin icin konusuyorsun zamaninda teknorotta senin yuzunden kac kisi ekmeginden oldu ve sana teknoratta isci kardeslerimiz niye saldirdi onun aciklamasini yap
byx 3 yıl önce
Fahri haklısın fakat sağda solda konuşup sendikaları kötüleme işinden olursun
Fahri 3 yıl önce
Düzcede sendika nereye el attı hepsi battı farkındamısınız ?????
Dusman 3 yıl önce
Bu konuşmayı Keles yapmış olsaydı anahaber bülteninde izlemistik kelese seçtik seni değil geçici baskan
Eski teknorotlu 3 yıl önce
Ezbere konuşuyor elinizi attiginiz yer kuruyo asgari ücretliden parasini alip hakkini savunamadiginiz biri olarak iscilerinizi sattığınızı biliyorum Allah belanizi versin...
Hakan 3 yıl önce
Düzce köle ticaretinin yapıldığı bir şehir değil..!!
İnsan Onuruna yakışır bir hayat yaşamak
herkesin hakkı, işçinin emekçinin de hakkı,
Sadece belediye başkanın değil..
Burhan Gunaydin 3 yıl önce
Anayasal hak olan sendikali olmanin sayin baskani neden bu kadar rahatsiz ettigi sorulmali .Acaba ozur dileyecekmi merak ediyorum.Birilerine sirin gozukmekmi yoksa laf olsun diyemi soyledi.
Emekçi 3 yıl önce
Sayın Bşķ ülkede açlık sınırı 5331 tl temel ihtiyaçlar asgari ücret yazamıyorum utancım dan .düzcede kaç tane işveren var vergi kaçıran 2000 tl ücret verip asgari ücret gösteren bunları neden gündem yapmıyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın