banner851

banner614

CANLARINI HİÇE SAYDILAR

banner619

Şanlıurfa’dan Düzce’ye fındık toplamak için yola çıkan ve kasasındaki 14 kişinin canını hiçe sayan ehliyetsiz kamyonet sürücüsü kuzey çevre yolunda durduruldu. Sürücüye ceza yağarken, çoğunluğu çocuk olan fındık işçileri ticari taksilerle gidecekleri yere gönderildi.

banner846
Yerel Haber 03.08.2015, 10:40
3416
CANLARINI HİÇE SAYDILAR
banner844
Fındık hasat sezonunun açılmasıyla Doğu ve Güneydoğu illerinden mevsimlik fındık işçileri Düzce’ye gelmeye başladı.  İşçiler, kapasitesinin iki katı yolcu taşıyan tır ve kamyon kasalarında yolculuk yapıyor..

Şanlıurfa’dan Düzce’ye gelen bir kamyonetin kasasında çok sayıda fındık işçisi olduğu ihbarını alan emniyet ekipleri,  kuzey çevre yolunda aracın peşine düştü. Kuzey çevre yolu Tepecik Mahallesi’nde durdurulan kamyonetin sürücüsü ehliyetsiz ve yoklama kaçağı çıkarken, kamyonetin kasasında çoğunluğu çocuk tam 14 kişi bulundu.

Şanlıurfa’dan buraya kadar kamyonet kasasında balık istifi seyahat eden fındık işçileri kamyonetten indirilirken, trafik ekipleri tarafından kamyonete ve sürücüsüne ehliyetsiz araç kullanma, kural dışı taşımacılık yapmak gibi çeşitli maddelerden cezai işlem yapıldı.


Yapılan işlemelerin ardından kamyonet ehliyetli bir sürücü tarafından teslim alınarak gideceği yere doğru hareket ederken fındık işçileri ile çağırılan ticari taksiler ile gönderildi.
Haber;İ.KELEŞ
Yorumlar (5)
yığılca-yoğunpelitli 6 yıl önce
İNCE MEMED SENİ YIĞILCALI NIN BİRİ KAMYONLAMI GEZDİRDİ?
yığılcalı 6 yıl önce
İnce memed; yığılca ile ne derdin var.
ido 6 yıl önce
sanki 2 ton bomba yüklü araç yakaldınız????????????
ne bu
İNCE MEMED 6 yıl önce
YUHBEE TAAAORADAN BURAYA EHLİYETSİZ GELMEK TRAFİK TATİLDEMİ ACABA SAN Kİ YIGILCADAN GELİYOR
vatandas 6 yıl önce
Biz akillanmayiz