banner851

banner955

HIRSIZ NEYE SEBEP OLDUĞUNU ANLAMADI

Düzce'den geçerek İstanbul'a içme suyu olarak ulaşan Melen Çayı'nda, balık ve birçok canlının ölümüne sebep olan suya fuel oil dökülmesi olayı açıklığa kavuştu. İhbar üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi Ekipleri, Yaptığı araştırma kapsamında, Eski SSK Hastanesinin kazan dairesinde yaptığı incelemede, vanaların hırsızlar tarafından çalınması sonucundafuel oil atıklarının suya karıştığını tespit etti.

Yerel Haber 23.12.2018, 19:19 24.12.2018, 16:22
10484
banner1032
Alınan bilgiye göre, Küçük Melen çayının Bahçeköy kesiminde mazot kokusu ve suda bulanma fark eden vatandaşlar durumu belediyeye ihbar etti.

İhbar üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, dökülen maddenin kaynağını araştırması üzerine eski Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nin kazan dairesindeki flor depolarından kaynaklandığı belirlendi. Ekipler, kazan dairesindeki depoların vanalarının çalındığını tespit ederek sorunun giderilmesi için çalışmalara başladı.
 


“Ölüp gideceğiz”
 
Yaşanan sıkıntıyı basın mensupları ile paylaşan Lütfü İnce şöyle konuştu:

“Hayvanlarımız dereden su içemiyor. Ördekler ve balıklar ölüyor. Bu nedir? Böyle bir şey olamaz. Yetkili yerlere haber verdik, hâlâ böyle bir durum var. Bir haftadır mazot, yağ, ne olduğu belirsiz bir şey. Sanırım geceleri kanalizasyondan, atık su salıyorlar. Koku var. Gece daha da yoğunlaşıyor. Evlerde duramıyoruz. Artık buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Kesmeleri lazım bunu. İstanbul’un içtiği su buradan geçiyor. Biz de nereden su içtiğimizi bilmesek ölüp gideceğiz.”
 


“Floru tamamen kanalizasyondan arıtacağız”
 
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü sorumlusu Asım Koçak, yaptığı açıklamada, kendilerine gelen ihbar üzerine çalışmaya başladıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Dün Akşam saat 12 itibari ile geldi bu şikâyet. Kanalizasyona flor ve mazotun karıştığıyla ilgili bir bilgi ulaştı. Dün akşam saat 02 civarında başladık araştırmaya. Bütün bacalarımızı tek tek açtık. Ta ki, bu akşam ki noktaya ulaşana kadar. Sıkıntının Aziziye Eski SSK Hastanesinin kazan dairesinden kaynaklandığı meydana çıktı. Bunun nedeni de vanaların döküm olması sebebiyle hırsızlar tarafından sökülmesi ve satılması sonucunda florun tamamen kanalizasyona verilmesinden kaynaklandığına ulaştık. Şu an hâlâ daha, bu florun kesilmesi için Düzce Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor. Lif floru tamamen kanalizasyondan arıtacağız.”

Haber: İ. İ. AYDOĞDU

 
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (24)
fatih 4 yıl önce
bu atıklar kanalizasyona girip artma tesisine ulaşmıyormu
.eğer arıtma tesisine girip olduğu gibi çıktıysa arıtmayıda bir kontrol etmek gerek
Tabi ederler 4 yıl önce
Sen lord ben lord hepsi koltukta oturuyor arıtmanın bir ölçümü yokmu aylık günlük ne akıyor istanbul ne içiyor Allaha emanet
düzceli 4 yıl önce
çevre katliamı ve kamu davası açılsın 20 sene verin bakalım bir daha yapacaklarmı şerefsizler namussuzlar bukadarda olmaz çok yazık
asacaksın 4 yıl önce
asacaksın böylelerini. 3-5 kuruş için binlerce insanı ölüme sebep olacaklar şerefsizler. devlet 3 gün sonra cıkarır bunları ne olacak ki? gözünüz seveyim Osmanlı Senin
ömer sivrikaya 4 yıl önce
Arıtma sisteminin ne kadar çalıştığı anlaşılmış oldu.
milli servet 4 yıl önce
eski ssk binasının olduğu kocaman arazi bomboş duruyor. düzce üniversitesine verilse çoktan yeni bina yapılırdı bir fakülte için. güzel bir tesis inşaa edilebilecek şehrin içinde çok güzel bir yer. buraya bir proje üretin artık ...
yetkililer 4 yıl önce
geceleri artık bina içinden matkap sesleri geliyordu :) ihbar ediyorduk artık makinalarla söküyorlar diye ama ilginenen yetkili olmadı.Tüm yetkilelerinde konu ile bilgisi vardır.
Park yapılsın 4 yıl önce
Park ve çay bahçesi yapilsin orayaiyi olur guzel görünür. Aileler ve gencler piknik yapar.
kim çaldırdı 4 yıl önce
emniyet kayıtlarına bakılsın kaç kere o bina ile ilgili hırsızlık vakası şikayeti varmış açıklasın millete sonrada bu olayın sorumluları kimmiş görsün millet.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı