banner851

banner614

İTFAİYEDEN UYARI

banner619

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yaz aylarının sonuna gelinmesiyle birlikte soba kullanacak ailelere karşı bir uyarı açıklaması yaptı. Sonbahar ve kış aylarında etkili olan Lodos rüzgarı sebebiyle yaşanan zehirlenmelere karşı ailelerin dikkatli olması istendi.

banner846
Yerel Haber 11.09.2015, 14:16
1156
İTFAİYEDEN UYARI
banner844
Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, sonbahar ve kış aylarında sıkça yaşanan soba zehirlenmelerine karşı aileleri uyardı. Açıklamada soba kullanan vatandaşların baca temizliklerini geciktirmeden yaptırması gerektiğini belirtti.
Bilindiği gibi sonbahar aylarında esen Lodos rüzgarı hava sıcaklığı ile baca ucu arasındaki sıcaklık farkını azalttığından duman çıkışı güçlükle sağlanır ve bu gibi durumlar çoğu zaman soba zehirlenmeleri ile sonlanır. Yetkililer, söz konusu durumlara karşı lodos esen havalarda vatandaşların soba yakmamaya özen göstermesini istedi.
Özellikle sonbahar ve kış aylarında zaman zaman etkili olan Lodos rüzgarının neden olduğu soba zehirlenmelerine karşı kömür kalitesi, baca temizliği, baca sıvasının düzgün yapılmış olması ve üzerinde çatlak bulunmaması ile soba borularının da temizliğine özen gösterilmesi gerektiği vurgulandı.
Yorumlar (0)
25°
parçalı bulutlu