banner851

banner614

ÜÇ AYLAR'A GİRDİK...

Recep ayının ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecesi olan Regaib Gecesi, bu gece idrak edilecek. İslam aleminin bu önemli gecesi aynı zamanda Ramazan ayının da ilk habercisi olma şerefini taşıyor.

banner619
Yerel Haber 07.04.2016, 09:19 07.04.2016, 10:04
462
ÜÇ AYLAR'A GİRDİK...

Üç ayların başlangıcını simgeleyen Regaib Kandili, rahmeti ve bereketi bol olan manevîyât mevsimine girdiğimizi müjdeliyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından Recep ayının ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecesi olan Regaib Gecesi'nde camiler dolup taşacak, dualar arşa çıkacak. İslam aleminin önemli gün ve geceler arasında yer alan mübarek 3 ayların başlangıcı Regaip Kandili, Düzce’de çeşitli etkinliklerle huşu içinde idrak edilecek.

 

Tüm insanlığa barış ve huzur getirsin dileği

 

Bereket mevsimi üç aylara girmiş olmamız dolayısıyla Düzce Üniversitesi Rektörlüğü de bir mesaj yayımladı. Mesajda şu görüşlere yer verildi: "Ellerin semaya açılarak gönüllerin yüce Allah’a yöneldiği, Allah-ü Teala’nın ihsan ve nimetlerini mümin kullarına bahşettiği mübarek Regaip Kandili ile bolluk, bereket ve rahmet ayları Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içinde barındıran Üç Aylar'a ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Düzce Üniversitesi olarak, tüm İslam aleminin Regaip Kandili'ni ve Üç Aylar'ını tebrik ediyor, bu mübarek gecelerin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz."

Yorumlar (4)
MUHTAR 5 yıl önce
BARİ BU MÜBAREK AYLARDA ÇALMAYIN, KUL HAKKI YEMEYİN, TACİZ ETMEYİN,
ÇOCUKLARA İLİŞMEYİN, DİN ADINA PİYASA YAPIP İNSANLARI KANDIRMAYIN.
oem 5 yıl önce
kazayla beğenmedim butonuna bastım kusura bakmayın...
Köylü 5 yıl önce
Şu mübarek günün hatırına bir fındık haberi yapın yahu 8 liraya düştü
HEMŞİNLİ 5 yıl önce
VEKİLLERİ BULABİLİRSENİZ NE ALA... SEÇİMDE PEŞİNİZDE KOŞANLAR ŞİMDİ SİZE GÖRÜNMÜYOR...DEMEK Kİ HAK ETMİŞSİNİZ.