Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü, vefa iftarına katılamayan parti emektarlarını sahur programında ağırladı. Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya, AK Parti’nin Kurucu İl Başkanı ve Düzce Eski Milletvekili Fahri Çakır başta olmak üzere Düzce Teşkilatı’nın kuruluşunda görev alan isimler, belediye ve il genel meclis üyeleri katıldı. 

Whatsapp Image 2024 03 28 At 20.50.59 (2)
“YOL ARKADAŞIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ”
Burada bir konuşma yapan AK Parti Kurucu İl Başkanı Fahri Çakır, partinin kuruluş sürecindeki zorluklardan söz ederek, anılarından örnekler verdi. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Mayıs 2002 Cuma günü gerçekleştirdiği ilk Düzce mitinginden bahseden Çakır, “Müthiş bir ilgi ve alaka vardı. 10 Mayıs 2002 tarihinde Cedidiye’de namazımızı kıldık ve yürüyerek Anıtpark Meydanı’na geldik. Otobüsün üzerinde miting yaptık. O gün bismillah dedik ve başladık. Sizinle beraber 22 yıldan bu yana ülkeyi yöneten AK Parti iktidarının kuruluşuna imza atmak nasip oldu. Bu onurla ve gururla yad edilecek bir şey. O günün şartlarında 20 bin kişi ile miting yaptık. Gelinen nokta ve geride kalan süreç bence takdire şayan. O yüzden partimizin geçmişinden bugüne emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Siyasi büyüklerimizin ‘Düzce’ye bakın Türkiye’yi tahmin edin’ şeklinde efsane bir lafı vardır. Düzce’nin büyük fotoğrafa numune teşkil ettiğini gördüğümüz ve kabullendiğimiz yerde sorumluluğumuz büyük. Bu sorumluluğu taçlandırmanın en güzel neticesi seçim. Elbette ki belediye bizim belediyemiz. Faruk Özlü AK Parti’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın temsilciliğini yapan, bizim ve Düzce’nin bir şansı, bizim kardeşimiz, yol arkadaşımız. O nedenle biz yol arkadaşımızı yalnız bırakmayacağız. Sayın bakanımızın belediye başkanlığının ikinci dönemini daha yüksek bir oy oranı ile taçlandırarak yolumuza devam etmeyi temenni ediyoruz. Bunu da hep birlikte başaracağız. Daha evvel başardık, yine başaracağız.” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 20.50.59 (1)
“SONUNA KADAR HEP BİRLİKTE KOŞACAĞIZ”
Davetten dolayı teşekkür eden ve onure olduklarını ifade eden davetliler, “Sayın bakanımızın her zaman yanındayız. Sonuna kadar da hep birlikte koşacağız.” mesajı verdi.

DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Whatsapp Image 2024 03 28 At 20.50.59
ÖZLÜ: KENDİNİZLE GURUR DUYMALISINIZ 
Başkan Faruk Özlü yaptığı konuşmada, bu buluşmadan son derece mutlu ve memnun olduğunu vurgulayarak, “İyi ki böyle bir toplantı yapmaya karar vermişiz. Vefa iftarımızda ulaşamadığımız isimler ile bu sahur programını yaptık. Sizler AK Parti’nin kurucuları ve emektarları olarak çocuklarınıza ve torunlarınıza anlatacağınız bir hikaye yazdınız. Türkiye gerçekten 22 yılda nereden nereye geldi, çok mesafe kat ettik. Bu ilerlemede hepinizin payı var. Kendinizle gurur duymalısınız. İnşallah bundan sonra sık sık beraber olacağız.” şeklinde konuştu. 
Davetlilerin, yaşadıkları anıları da anlattığı toplantıda, duygusal ve keyifli anlar yaşandı.