Şehrin dört bir yanında yaza hazırlık amacıyla budama, çevre düzenleme ve temizlik çalışmaları yürüten Düzce Belediyesi’nin bazı bölgelerde budamadan kalan atıkları hemen kaldırmaması eleştirildi.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.34.14

Düzce’deki birçok okula ev sahipliği yapan Bahçeşehir Bölgesi’nde kaldırımların bırakılan dal parçaları ile yürünemez hale gelmesine ses yükselten vatandaşlar, yaya güvenliğinin tehlikeye atıldığını savundu.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.34.13

Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı (0 572 767 18 81)’na gönderdiği fotoğraflarda, Düzce AFAD Kavşağı istikametinde Düzce Belediyesi ekiplerinin budama çalışması sonrası kaldırımda bıraktığı dal parçalarının ortaya çıkardığı riske dikkat çeken tepkili vatandaş, bu durumunda yoldan yürümek zorunda kalan yayalar için tehlike oluşturduğunu vurguladı.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.34.12

“ANNE BABALAR DÜNYAYA BİR DAHA GELMİYOR” “ANNE BABALAR DÜNYAYA BİR DAHA GELMİYOR”

Okul bölgesi olması nedeniyle öğrencilerin yoldan yürümesinin kazalara davetiye çıkarttığını aktaran duyarlı vatandaş, budama çalışmaları sırasında temizliğin ötelenmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Düzceli vatandaş ‘Kaldırım üzerindeki dallardan dolayı kaldırımdan yola inmek zorunda kalıyoruz.’ diyerek yetkililerin bu konuya daha hassasiyet göstermesini istedi.

Haber: Liva Nur Ünsal

Editör: Liva Ünsal