Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, AK Parti Vefa İftarı’ndaki vefasızlığı, seçim sürecinde büyük mücadele veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün AK Parti il yönetimi tarafından yalnız bırakılmasını ve AK Parti il başkanı ile vekillerin haksız yere sürekli MHP’nin kazandığı belediyelere itiraz etmesini yine kendine özgü üslubu ve sözünü sakınmayan bakış açısıyla ele aldı. AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk ile İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’na seslenen Ünsal, “İnsanların gönlüne girseydiniz, insanlara sevgi- saygı gösterseydiniz, enaniyet göstermeseydiniz, hoşgörü gösterseydiniz, çıkan sonuca itiraz etmek için baskılarla uğraşmazdınız.” dedi.

Düzce siyasetinde seçim sonrasında da sular durulmuyor. AK Parti teşkilatının MHP’li adayların kazandığı belediyelere yönelik art arda yaptığı itirazları gündemine alan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’nu eleştirdi. Kendine has üslubuyla değerlendirmelerde bulunduğu ‘Yorumluyorum’ programında ayrıca AK Parti il teşkilatının Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü saha mücadelesinde yalnız bıraktığını vurguladı.

H-5

“Vefa göstermenin bir adabı var”

Amacı ‘vefa’ olmasına rağmen her yeri vefasızlık kokan AK Parti Vefa İftarı’nı ele alarak söze başlayan Ünsal, iftara katılan eski İl Başkanı Hikmet Keskin ve eski Milletvekili Fevai Aslan’a karşılama yapılmadığını ve oturacak yer bulamadıklarını dile getirdi. Ünsal, “Geçtiğimiz günlerde seçimden birkaç gün önce, AK Parti bir vefa iftarı yaptı. Vefa iftarında eski il başkanları, milletvekilleri belediye başkanları katıldı. Hazirunlar arasında eski İl Başkanı Hikmet Keskin ve eski Milletvekili Fevai Aslan vardı. Bir vefa göstereceğiniz zaman, dün sizin yerinizde olan insanlara, sizin görevinizde olan insanlara, vefa göstermenin bir adabı var. Şeyh Edebali'den örnek verirsek ‘İtibar edecekseniz insanlara ananı atanı say, bereket büyüklerle beraberdir.’ der. 600 yıllık riyayı gören ve ondan sonraki sürecin içinde de insanlığa büyük hizmeti olan bir gönül insanı. Vefa iftarı yapılıyor, hiçbir organize yok. Nasıl bir vefa? Hikmet Keskin beğenin beğenmeyin il başkanlığı yaptı. AK Parti'de görev yaptığı dönemde 12-13 tane seçime girdi. Bu insanlar oturacak yer bulamadılar, girdikleri yerde en son 1-2 sandalye bulup da oraya oturdular Bu nasıl bir vefadır? Hasan Şengüloğlu bu nasıl bir vefa? Kimin nereye oturacağı, nasıl olacağı, kimin kimi karşılayacağı belli değil. Ya mevcut milletvekili karşılayacak, ya il başkanı karşılayacak. O zaman niye davet ettiniz?” dedi.

H1-2

“Bu kadar itirazın sebebi ne?”

AK Parti’nin MHP’nin kazandığı birçok yerde itirazda bulunmasının haklı bir tarafı olmadığını belirten Ünsal, “Bugünlerde MHP ile AK Parti Cumhur İttifakı’nda ortaklar görüntüde. Ama bütün Milliyetçi Hareket Partisi'nin kazandığı yerlerde itiraz var. Osman Kılıç belki tarihe geçecek bir başkandır. Fatih Ocak tarafından, Düzce tarihinde görülmemiş bir hezimetle yenildi. Oraya itiraz edemediler. Her gün itirazlar var. Hasan Şengüloğlu, Ayşe Keşir veya Ercan Öztürk. Ercan Öztürk Akçakoca ve Kaynaşlı’ya kefil olmuştu. Kazandın mı? Yok, kazanamadın. Ayşe Hanım Düzce'yi bu konuda dizayn etti. Hasan Şengüloğlu ne deniyorsa onu yaptı. Oylar, CHP'ye gitse, İYİ Parti'ye gitse neyse ama Cumhur İttifakı’na gitmiş. Bu kadar itirazın sebebi ne? İnsanların gönlüne girseydiniz, insanlara sevgi- saygı gösterseydiniz, enaniyet göstermeseydiniz, hoşgörü gösterseydiniz, çıkan sonuca itiraz etmek için baskılarla uğraşmazdınız.” ifadelerini kullandı.

H2-1

“Birçok eğitimli insan, Faruk Özlü’ye oy verdi”

Düzce’de AK Parti il teşkilatının Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü saha mücadelesinde yalnız bırakmasını eleştiren Ünsal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İlhami Caboğlu geçen gün bir açıklama yaptı. Hakikaten çok enteresan buldum. Hasan Şengüloğlu siyaseti bilmiyor, ama nerede arsa var, nasıl arsadan kazanılır bunu çok iyi biliyor. Allah birine bin versin, ama bu insanlara tepeden bakmayın. AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş buraya geldiği zaman, ‘Milliyetçi Hareket partisiyle, AK Parti'nin belediye başkanı adayı aynıdır.’ dedi. Elitaş veya Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Düzce'de bu yaşananları biliyor mu? Düzce'ye gelecek, şeref duyduk. Sayın Faruk Özlü’yü tebrik etti. ‘Zaferin büyüğü, küçüğü olmaz, takma kafana.’ dedi. Bu teşkilat ve yapı Faruk Özlü’yü öksüz, yetim gibi saha mücadelesinde yalnız bıraktı. Düzce'de kazandık diye hiç gurur duymayın. Faruk Özlü'nün şahsi vizyonu, insanlara dokunması kabul görmeseydi, o da kazanamazdı. AK Parti'nin oyunun çoğu Yeniden Refah Partisi’ne gitti. Birçok eğitimli insan, Faruk Özlü’ye oy verdi. Bu anlamda CHP'ye veya başka bir partiye vermedi. Dua edin, bu insanlar sandığa gitmedi, birçok insan sandığa gitmedi. Sayın cumhurbaşkanına kıyamadı, emekliler kıyamadı. Enaniyet, gururla, kibirle devam edin, siz bilirsiniz. AK Parti'de başta Hasan Şengüloğlu, Ayşe Keşir, Ercan Öztürk’ün, MHP belediyelerine yapılan eylemin, itirazın haklı bir tarafı yok, haksızsınız.”

‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SANATSAL İFADEYİ BİR ARADA’ ‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SANATSAL İFADEYİ BİR ARADA’

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;