İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın talimatı ile birlikte ülke genelindeki terör operasyonları devam ediyor. İŞİD Terör örgütüne yönelik aralarında Düzce’nin de bulunduğu 9 ilde operasyon düzenlendi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü TEM Büro ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, bir İŞİD üyesi saklandığı operasyonda gözaltına alındı. İşlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü TEM Bürosu’na götürülen terör örgütü üyesinin sorgusunun ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edileceği bildirildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde il emniyet müdürlüklerince düzenlenen operasyonlar kapsamında Sakarya'da 3, Ankara'da 3, Denizli'de 2, Gaziantep'te 2, Adana'da 4, Düzce'de 1, Yalova'da 1, Bursa'da 5, İstanbul'da ise 7 şüphelinin, terör örgütü IŞİD  içerisinde faaliyet yürüttüğünün tespit edilmesinin ardından yakalandığı ve aramalarda çok miktarda döviz ve Türk lirasına el konulduğu bilgisini paylaştı.

SAMANLIK VE EVİN DEPOSU KULLLANILAMAZ HALE GELDİ SAMANLIK VE EVİN DEPOSU KULLLANILAMAZ HALE GELDİ

Bakan Yerlikaya ayrıca, ülke genelinde terör örgütleri mücadelenin kararlılıkla süreceğinin altını çizdi.

HABER: Savaş ARI