Kan donduran olay bugün Akçakoca ilçesine bağlı Tepeköy’de saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Alınan bilgilere göre, daha önce Sezgin Kaplan ile ağabeyi Hasan Kaplan arasında yer ve yol itilafı davası yüzünden tartışma yaşandı. Bugün Hasan Kaplan, tarlasına yol açmak için iş makinesi çağırdı. Bunun üzerine, Hasan Kaplan’ın yanına gelen Sezgin Kaplan, ağabeyi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Sezgin Kaplan, beraberinde getirdiği 2 silahla abisi Hasan Kaplan ve yeğeni Kenan Kaplan’a üst üste ateş açtı.

1-92

Olayda Hasan Kaplan ağır, yeğeni Kenan Kaplan ise hafif yaralanırken,  olayı görenler durumu Düzce 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edilirken, Hasan Kaplan ve Kenan Kaplan ilk müdahalelerinin ardından 112 Acil Servis Ambulansına alınarak, Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hasan Kaplan, hastanede doktorların yaptıkları tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, Kenan Kaplan’ın ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

2-114

Silahlı saldırının ardından olay yerinden kaçan Sezgin Kaplan’ın yakalanması için ise Akçakoca İlçe Jandarma ekipleri arama çalışmalarına devam ediyor.

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hasan Kaplan’ın, Düzce PTT’den emekli olduğu öğrenildi.

HABER: Savaş ARI   

Editör: Savaş Arı