Düzce’de cep yakan okul servis ücretleri nedeniyle öğrencilerin aylık 380 TL olan pasoya yönelmesi toplu ulaşımda yoğunluğu arttırdı. Günlük 22 bin olan yolcu taşıma kapasitesinin 45 binlere çıkması üzerine Düzce Belediyesi, özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk olan güzergahlarda kullanılmak üzere 12 metre uzunluğunda 10 yeni otobüsü araç filosuna dahil ediyor. Otobüslerin ‘Uğur böcekleri’ gibi kırmızı renge boyanmasının ardından, önümüzdeki hafta içinde Düzce Belediyesi’ne teslim edileceği öğrenildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün işin uzmanları ile birlikte hayata geçirdiği ‘Ulaşım Master Planı’ çerçevesinde şehir içi ulaşım hizmetinin emanet edildiği belediye iştiraki Düzce Ulaşım A.Ş.’den trafiği rahatlatacak bir hamle daha…

ÖĞRENCİLER İÇİN SERVİSİN YERİNİ OTOBÜSLER ALDI

Okulların açılmasının ardından servis ücretlerinin pahalılığından dert yanan aileler rotayı otobüslere çevirince aylık 380 TL olan pasoya rağbet arttı.

YOLCU KAPASİTESİ 2 KATTAN FAZLA ARTTI

Günlük 22 bin olan yolcu taşıma kapasitesinin 2 kat fazla şekilde 45 binlere çıkması üzerine çözüm odaklı harekete geçildi.

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN TALİMAT

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde artan yolcu yoğunluğuna merhem olması için çoğu körüklü büyük otobüsler yollardaki yerini alırken bununla da yetinmeyen Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş., Başkan Özlü’nün talimatıyla 12 metre uzunluğunda 10 yeni otobüs için 3 büyük firmadan teklif aldı.

SEÇİMİN KADERİNİ KARARSIZLAR BELİRLEYECEK SEÇİMİN KADERİNİ KARARSIZLAR BELİRLEYECEK

10 YENİ OTOBÜS GÜNLER SONA TESLİM EDİLECEK

Otobüs üreten firmalardan alınan fiyat tekliflerinin ardından BMC firması ile anlaşan Düzce Belediyesi, 10 yeni büyük otobüsü araç filosuna dahil etti. Otobüslerin renginin, uğur böcekleri rengi olan kırmızıya boyanmasının ardından, BMC firmasının araçları önümüzdeki hafta içinde Düzce Belediyesi’ne teslim edeceği öğrenildi.

“TOPLU TAŞIMADA KALİTE GÜNDEN GÜNE ARTIYOR”

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş.’den yapılan açıklamada, vatandaşlı odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda şehir içi toplu taşıma kalitesinin en üst seviyeye çıkartılması için yürütülen çalışmaların artarak devam edeceği vurgulandı.