19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yarın tüm Türkiye’de büyük coşku içinde kutlanacak. Bu özel gün ilişkin Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Millet İttifakı Düzce Milletvekili Talih Özcan bir mesaj yayınladı.

kx1ct8uP_400x400

Düzce Valisi Cevdet Atay 19 Mayıs Bayramına ilişkin mesajında şu ifadeleri kullandı:

“19 Mayıs 1919, hür ve bağımsız yaşamayı şiar edinmiş Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün olumsuzlukları bertaraf ederek, azim ve kararlılıkla istiklal mücadelesinin başlattığı gündür. 
Tarih boyunca toplumları ve devletleri ayakta tutan en büyük ve itici güç gençlik olmuştur. Bu nedenle, gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. 
Sevgili Gençler; bu cennet vatanın sizlerin omuzlarında daha gelişmiş, daha müreffeh, saygı duyulan bir ülke olarak, hür ve bağımsız bir şekilde sonsuza kadar varlığını sürdüreceğine inanıyoruz. 
Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

baskan-ozlu-isci-ve-emekci-kalkinmanin-en-one-15841594_amp

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin kurtuluş mücadelesinin ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 Samsun’a çıkışının 104. yılı ve bu tarihin gençlere armağan edildiği Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında gençlere seslendi. Başkan Dr. Faruk Özlü, Türkiye’nin ikinci kuruluş yüzyılına girerken Milli bayramların; aynı Milli Mücadele döneminde olduğu gibi çok isteyerek, çok çalışarak, başararak yeni bir çağın açılmasında büyük önemi olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullandı:

 “19 Mayıs 1919, ülkemizde yepyeni bir sayfanın açılmasına vesile olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında mihenk taşı kabul edilmiş, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Milli İrade’nin gerçek anlamda ortaya çıktığı ilk andır. Samsun’da yakılan o kurtuluş meşalesi, bugün fiilen yaşadığımız kalkınma sayesinde birçok alanda yanmaya devam etmekte, Türkiye’mizin gençlerine bu ateşi diri tutmakta büyük sorumluluk düşmektedir. Bu mücadelede; tıpkı o gün olduğu gibi, ancak ve ancak çok çalışanlar kurtuluş ruhunu yaşatacaktır. Atatürk’ün gençlerimize duyduğu güven, bugün de devam etmekte, Aziz Türk Milleti’nin de bütün ümidi gençliktedir. Çalışacağız, gençlerimiz çok çalışacak, hedeflerimizi başarmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle önce Gazi Mustafa Kemal’i ve milli mücadelemizde şehadete yürüyen ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, gözbebeğimiz gençlerimiz başta olmak üzere Aziz Millet’imizin, Düzceli kardeşlerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

b293d92e-3f06-4545-815f-cbdae25e951a-1684145929

Bu hafta sonu gerçekleştirilen 14 Mayıs 23 Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimlerinde CHP Düzce Milletvekili olarak seçilen Talih Özcan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin şunları söyledi:

“19 Mayıs, her şeyin bittiğini zannedenlere karşı azim, iman, şevk ve heyecanla ilkeli ve kararlı bir mücadelenin başarılabileceğini gösteren önemli ve tarihi bir gündür” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili Talih Özcan yaklaşan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Milletimizin şahlanışının 104. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu Milletçe yaşıyoruz. 19 Mayıs, her şeyin bittiğini zannedenlere karşı azim, iman, şevk ve heyecanla ilkeli ve kararlı bir mücadelenin başarılabileceğini gösteren önemli ve tarihi bir gündür.

“ÇAĞDAŞ BİR TOPLUMUN DOĞMASINI SAĞLAYAN EN ÖNEMLİ ADIMDIR”

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün, işgal kuvvetleri için stratejik anlamda en önemli noktalardan birisi olan Samsun’a çıkışı, Birinci Dünya Savaşı’nın yorgunluğundan ve beraberinde getirdiği zor şartlardan kurtuluşu temsil eder. Öyle ki Ata’mızın Samsun’a attığı adım köklü bir toplumu esaret altında kalmaktan kurtaran ve tam bağımsızlık meşalesini yakan çağdaş bir toplumun doğmasını sağlayan en önemli adım olmuştur. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine olan güvenini, kurduğu Cumhuriyeti gençlere emanet ederek göstermiş, gençliğin, milletlerin gücü ve yarınları olduğunu vurgulamıştır.

“SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”

Bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyetin gençlerine armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.