Akçakoca’da herkes tarafından tanınan ve sevilen, tohum üzerine yürüttüğü çalışmalarla sadece yurt içinde değil yurt dışında da adından söz ettiren Yüksek Ziraat Mühendisi, Girişimci ve İş İnsanı Ali Uzun, ‘Akçakoca’yı kalkındırmayı hedefliyorum.’ diyerek belediye başkanlığı görevine talip oldu.

AK Parti’nin Akçakoca’da adaylığa en yakın ismi olarak gösterilen Uzun, gerçekleştirdiği çalışmalarla ilçedeki STK’lar ve toplumun tamamına dokunuyor.

WhatsApp Image 2023-11-30 at 12.21.34

Akçakoca ilçesinin sevilen simalarından olan ve tarım üzerine yaptığı çalışmalarla uluslararası arenada Akçakoca’nın isminin sıkça duyuran Uzun’un düzenlediği ziyaretlerin son adresi Akçakoca Ziraat Odası oldu.

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Kadir Mutioğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Uzun, aday gösterilip halkın takdiri ile belediye başkanı seçilmesi halinde yapacağı çalışmalardan ve tespit ettiği sorunlardan bahsetti.

“Akçakoca için tarım, turizm ve spor şart”

Akçakoca’yı turizmle birlikte tarım ve spor kenti haline getirmek istediğini belirten Uzun, “Ekolojik turizm ve spor kulüplerinin gelerek kalabileceği oteller yapmak istiyorum. Turizm yatırımcısını Akçakoca’ya kazandırmak istiyorum. Turizmi geliştirecek, kalkındırılacak çalışmalar yapmak istiyorum.  Akçakoca Tarım OSB kurulmasını istiyorum. Seracılık yapmak istiyorum. Çikolata fabrikası kurmak istiyorum. Fındık kabuğundan elde edilen karbon için tesis kurmak istiyorum. Tıpta ve kozmetikte kullanılıyor. Fındık bahçelerimizin yenilenmesi için çaba göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-11-30 at 12.21.34 (1)

“Akçakoca’da çözülmesi gereken öncelikli sorunlar var”

Uzun ziyarete ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ise “Akçakoca’da tarım, ticaret, sanayi, sanat ve spor üzerine 12 önemli projesinin olduğunu ifade etti. Uzun, “Akçakoca Ziraat Odası Meclis Üyesi arkadaşlarımızı ziyaret ettim. Akçakoca için başta tarım olmak üzere turizm, ticaret, sanayi, sanat ve spor ile ilgili 12 projemden ve Akçakoca’da çözüm bekleyen tespitini yaptığım acil sorunlar ile ilgili istişarelerde bulundum. Değerli Başkanım Kadir Mutioğlu ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ilgileri için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.