Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumlu-Yorum Programında, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün devlet adamlığı aklıyla hareket ettiğinin altını çizdi. Düzce’de unutulmayan ve bir çok hizmette bulunan Necmi Hoşver ile merhum Avni Akyol’dan sonra sayılabilecek üçüncü ismin Dr. Özlü’nün olduğunu kaydeden Ünsal, “Devlet adamı gözüyle bakma, öngörü oluşturma konusunda şu memlekette 2 isim sayabiliyoruz. Bir yaşayan bir Necmi Hoşver, ölen Sayın Avni Akyol… Allah amelleriyle muamele eylesin. Bu iki isimden sonra Düzce'de bir Faruk Özlü gerçeği hayata geçti” diye konuştu. CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın Düzce’nin sorunlarını TBMM kürsünden duyurduğunu hatırlatan Ünsal, “Talih Özcan, partililik sınırını aşan bir vekil” dedi.

Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak Düzce’nin gündemini belirleyen, konuşulmayanların konuşulduğu Yorumlu-Yorum programında, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hedeflediği yerel yönetim modelinin tüm Türkiye’ye örnek olacağını belirtti. Özlü’nün girişimleri ile Devlet Su İşleri’nden Düzce’ye 14 milyar TL’ye yakın ödenek aktarıldığını kamuoyuna duyuran Ünsal, Özlü’nün devlet aklını ve bürokrasiyi bilen bir yönetici sıfatı taşıdığını söyledi.

“Bu hikayenin kahramanı ve başrol oyuncusu Faruk Özlü’dür”

K 26194034 Img 0235

Ünsal, “Devlet adamı gözüyle bakma, öngörü oluşturma konusunda şu memlekette 2 isim sayabiliyoruz. Bir yaşayan bir Necmi Hoşver, ölen Sayın Avni Akyol… Allah amelleriyle muamele eylesin. Bu iki isimden sonra Düzce'de bir Faruk Özlü gerçeği hayata geçti.  Faruk Özlü belediyenin birçok iştiraklerini, birimlere ayırdı. Yerel yönetim modeli, belki Türkiye'de bundan sonra Düzce'deki yapılanma modeli olacak. ‘Ya sen de bu Faruk Özlü’yü amma övüyorsun, ne çıkarın var, ne hesabın var?’ diyorlar. Hiçbir hesabım, çıkarım yok. Onu eleştirenler kadar, beklentim de yok. Ancak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bölge - bölge ayrılmış. Düzce'nin bağlı bulunduğu Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nden buraya 14 milyara yakın bir yatırım çıkmış. İlmek ilmek dokunan, devlet aklını bilen, bürokrasiyi bilen bir başarıdır. Bu hikayede herkesin katkısı vardır, ama bu hikayenin kahramanı başrol oyuncusu Faruk Özlü’dür” şeklinde konuştu.

Necmi Hosver Meclisin Gundeminde (1)

O PARTİLİLER İÇİN DİSİPLİN DÜĞMESİNE BASILDI O PARTİLİLER İÇİN DİSİPLİN DÜĞMESİNE BASILDI

“Devlet olmanın kuralları var”

Düzce Belediyesinin iştiraki şirketlerin zarar ettiğine yönelik eleştirilere de cevap veren Ünsal, “Beltur adı altında birçok yerde iştirakler var. Aydınpınar'da var, Mutfak Sanatları Merkezi’nde var. Buralarda masraflar çok oluyormuş, doğru masraf oluyor, ama bu memleket Çankaya köşkünde veya Başbakanlık sarayında caddeyi kapatıp, devlet başkanları ağırladığı günlerden, bir külliye gibi devletin itibarını koruyan bir yere geldi. Büyük düşünmek lazım. Faruk Özlü, bugün gerek Akçakoca’da kiralanan vilayetler evinde, gerek diğer yerlerde bir devlet adamını, bir siyasetçiyi, bir iş adamını misafir edip, Düzce ile ilgili bir şeyleri istediği zaman, bu kadar masraf diyen küçük düşünenlere bir cevap olarak, bu kadar masraf bir dakikanın içinde kara geçirir. Kişiler kıyafetleriyle karşılanır, şahsiyetleriyle uğurlanırmış. Aslan ininden belli olur, sen buraya herhangi bir devlet büyüğünü, herhangi bir siyasetçiyi, bir belediye başkanını, buna benzer yerlerde ağırladığı zaman kendi ağırlığını hissettirdiğin gibi, aynı şekilde memleketine alacak olduğun yatırım, imkan, fırsat akar. Ankara'da Başbakanlık Caddesi’nde devlet başkanı karşıladığı günleri unuttu. Bu da bir vizyon. Bu da Sayın Cumhurbaşkanının vizyonu. Devlet olmanın, devlet yönetmenin kendine özgü bazı kuralları var. Ama bunu göremiyorlar, beklentileri fazla. Beklentisi en az olan, insanlar mutlu oluyor” ifadelerine yer verdi.

Faruk Ozlu Vbgfnhgdr

“Küçük beyinlerle bakan, büyük objektifi görmez”

“Faruk Özlü'nün her zaman yanlışında da varız, doğrusunda da varız” diyen Ünsal, programdaki konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Geçen gün ulaştırmadan sorumlu genel müdür Turgay Çelik’i yer beğenmiyor diye eleştirdik. Buna Faruk Özlü üzülmüştür, ama eleştirirken de överken de bir ölçü var. Devlet Su İşleri yatırımında, Beltur’un yatırımlarında, bir vizyon ve bir bakışın olduğunu, bunun adının da senaryosunun da Faruk Özlü olduğunu biliyoruz. Küçük gözlerle bakan, küçük beyinlerle bakan, büyük objektifi göremez, büyük düşünceyi çözemez.”  

Fgrfgrh

“Özcan Partililik sınırlarını aşan tek vekil”

Düzce’nin tüm sorunlarını TBMM kürsüsünden duyuran CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın birleştirici politikalarını da değerlendiren Ünsal, kendisini partililik sınırlarını aşan tek vekil olarak tanımladı. Özcan’ın İSKİ ile yaşanan sıkıntıların üzerine gittiğini anlatan Ünsal, son olarak şu açıklamalara yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir konuşma yaptı Talih Özcan. Düzce'nin sorunlarına dokundu. Belediyeyi hem eleştirdi, hem sahiplendi. Başımızda bir İSKİ belası var, İSKİ kanunu var. Çivi çaktırılmıyor. Genel müdür yardımcıları, bu havzaya sorumlu daire başkanları bir ekip halinde geliyorlar. Cumayeri, Gölyaka, Düzce ve Akçakoca'da temaslarda bulunacaklar. Bu da Talih Özcan'ın bir başarısıdır. İSKİ bizim ciddi bir sorunumuz. Dilimizin döndüğü, gönlümüzün yettiği hayatta beklentilerimizin cevap bulması ve hayata geçmesi adına Sayın Talih Özcan'a buradan teşekkür ediyoruz. Adam gibi adam. Bir şeyler anlatmış ki; bu heyet buraya geliyor. Aynı zamanda burada geldiğinde Düzce Belediye Başkanı’yla, Cumayeri’yle MHP'li, Düzce belediye başkanı AK Partili. İşte bu partilik sınırını aşan tek vekil. Talih Özcan işi, Düzce ile ilgili sorunları nasıl çözebiliriz noktasına getirdi. Memleketin böyle asil düşünen, dertlenen siyasetçilere ihtiyacı var. Biz büyük hamleler, büyük düşünceler yapıp, küçüklere razı olmadan Beyköy tarafında su havzaları yapılıyor. Bunlar için bir akıl lazım. Bir muhatap alınması lazım. Muhatap alındıktan sonra, dert anlatılması lazım. Vizyon konusunda Sayın Faruk Özlü’yü de, Sayın Talih Özcan'ı da gönülden tebrik ediyorum. Bu adamlar iş ve çözüm üretiyor. Üretmek için dertleniyorlar. Özellikle Talih Özcan'ın bu memlekette, Düzceli midir değil midir? tartışmaları vardı. İthal vekil dediler, ya yerli vekilden daha yerli, daha Düzceli oldu. Gönül adamı, memleket ve millet adına güzel şeyler yapıyor. Teşkilatı nerede bunun? Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatı da yani Talih Özcan'ın şu memleketteki gönlünün sadakası etmeyecek adamlar orada. İnşallah böyle bu programlarda güzel insanları, güzel hizmetleri, güzel yarınları hep beraber konuşalım, dillendirelim.”

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

HABER: Savaş ARI

Editör: Zeki Aşıkoğlu