FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da giriştiği hain darbe teşebbüsünün üzerinden 7 yıl geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara ve şehir merkezlerine inen Türk Milleti, FETÖ'cü darbeci askerlerin bu hain planını engelledi.

88062

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Düzce Valisi Cevdet Atay mesaj yayımladı. Vali Atay mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Vatansever vatandaşlarımızın cesareti ve dirayeti, demokrasi tarihimize altın harflerle yazılan kahramanlık destanlarıdır. Onlar, Türkiye yüzyılının kahramanlarıdır.

Tarihimizin kara bir lekesi olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünü birlikte anıyoruz. Bu anlamlı günde, ülkemizin demokrasisine ve milli birliğine vurulmak istenen darbenin engellenmesinde gösterdiğimiz azim ve kararlılıkla bir kez daha gurur duyuyoruz.

BAŞKAN YAVUZ “YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” BAŞKAN YAVUZ “YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

cats-20

15 Temmuz 2016'da, milletimiz tankların önüne göğsünü siper ederek, yüzlerce cesur yürek meydanlara koşarak demokrasiye olan inancını, özgürlüğüne olan bağlılığını göstermiştir. Vatansever vatandaşlarımızın cesareti ve dirayeti, demokrasi tarihimize altın harflerle yazılan kahramanlık destanlarıdır. Onlar, Türkiye yüzyılının kahramanlarıdır.

Bu önemli günde, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirerek, demokrasimize ve milli değerlerimize sahip çıkmaya devam edelim. Düzceliler olarak bizlere emanet edilen bu güzel vatanı daha da ileriye taşımak için birlikte gayret göstereceğiz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, bu hain darbe girişiminin unutulmaması ve milletimizin dirayetiyle kazanılan zaferin hatırlanması büyük bir önem taşımaktadır. Cesaretini, ferasetini ve gücünü ay yıldızlı bayrağımızdan, vatan aşkından alan aziz milletimiz, o gece hain teröristlere gereken cevabı verdi. İnanıyorum ki, gelecek nesiller, bu karanlık geceyi unutmamak ve demokrasimizi daha da güçlendirmek için çalışacaklardır.

Bu vesileyle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyor, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye yüzyılının kahramanları olan sizlere minnettarız.”

HABER: Savaş ARI