Düzce’de geçen yıl 28 Haziran’da yaşanan sel felaketinde hasar gören ve Gölyaka merkezli Düzce depreminin ardından İl Özel İdaresi tarafından yıkımı gerçekleştirilen Değirmentepe Köyü’nü Gölyaka ilçesine bağlayan Aksu Deresi’nin üzerindeki köprünün yerine geçici köprü inşa edilmişti.

Dün akşam saatlerini kuvvetini arttıran sağanak yağışlarla birlikte taşan Aksu Deresi’nin üzerindeki geçici köprü, su seviyesinin yükselmesiyle birlikte yıkıldı.

57fdgfjghsı

Köprünün yıkılması ile birlikte Gölyaka ilçe merkezine ulaşmak için orman yollarını kullandıklarını söyleyen Köy Muhtarı Cemil Kardüz, seslerinin duyulması için ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81 numaralı whatsapp ihbar hattına yaptı.

1 yıldan bu yana yeni köprü yapılması için Devlet Su İşleri (DSİ) ve İl Özel İdaresi’ne başvuru yaptıklarını ve bir sonuç alamadıklarını savunan Kardüz, “Yıkılan köprünün yerine yapılan geçici köprü de dün akşam Aksu Deresi’nde su seviyesinin yükselmesi ile birlikte yıkıldı. Biz bir an önce yeni köprünün yapılmasını yetkililerden talep ediyoruz. Gölyaka ilçesine ulaşımı orman yollarından karşılamak zorunda kalıyoruz” dedi.

HABER: Savaş ARI