Gölyaka’ya kazandırdığı halı sahalar, parklar, sosyal alanlarla açılıştan açılışa koşan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, bu alanlara bir yenisini daha ekledi.

Büyük bir kısmı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı hibelerinden oluşan 17 Ağustos Parkı’nın eksikleri, Başkan Demircan’ın Belediye adına ektiği mısır tarlalarının hasadından elde edilen gelirlerle tamamlandı.

Yapımı aylar süren ve 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatını kaybedenlerin anısına yapılan 17 Ağustos Parkı, adını aldığı 17 Ağustos günü, 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümünde görkemli bir törenle hizmete açıldı.

IMG_4200

Açılışa, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Gölyaka Kaymakamı Ali Tuğrul Yıldız, Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

IMG_4203

Mehter takımı gösterisiyle başlayan tören, edilen dualarla devam ederken, kurdele keserek açılışın yapılmasıyla devam etti.

Açılış sonrası özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği dondurma ve lokma ikramında bulunuldu.

IMG_4221

“Burada bir alın teri var emek var gayret var”

Açılışta konuşma yapan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan şunları söyledi:

“KAPANAN TÜM KÖY YOLLARI ULAŞIMA AÇILDI” “KAPANAN TÜM KÖY YOLLARI ULAŞIMA AÇILDI”

“Burada bir alın teri var emek var gayret var. Depremde kaybettiklerimizi dualarımızla yâd ediyoruz. Burayı 17 Ağustos parkı yaptık, burayı açıyoruz diğer yapmış olduğumuz 9 tane park ile beraber açılışını yapıyoruz. Şu an bu alanda görmüş olduğunuz tenis kortu ve basket sahasından 9 parkamızda da mevcut. Hepsinin açılışını burada gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bakanıma da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.  Düzce’de saymak bitiremediğimiz değerli hizmetleri var. Biz de halkımızla, çalışanlarımızla, teşkilatımın ve milletvekillerimin vermiş olduğu destekle, meclis üyelerimizle birlikte yoğun bir gayret ve aile havası içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Saygıdeğer Gölyaka halkı 2019 5 Nisan’da göreve başladım. 2019 senesi haziran ve temmuz selleri ile geçti, ama çalışmalarımıza gayretlerimize hiç ara vermedik. 2019’daki seller ve afetlerden sonra o günleri unuttuk unutmayalım. Peşinden 2022-2023 Gölyaka’mızın 10 mahallesinde 90 bin metrekare kilit parke döşedik. 24 bin metrekare de şu an asfaltımız dökülmüş vaziyette. Söz verdiğimizin yüzde 5’i kaldı. Şu an 7 kilometrelik 300 ton asfaltımız hazır en kısa zamanda onu da dökmek suretiyle Gölyaka’mızın en ücra yerine kadar yaşanabilir bir hale getireceğiz.

 IMG_4203

“Gençlerimiz için çalışıyoruz”

 

Pazar yerimizi bitirdik Rabbime şükürler olsun, gençlik merkezimiz bitiyor, mahalledeki bütün yollarımızı gelecek nesillere emanet edeceğimiz Gölyaka’mızı gençlerle birlikte dün gençlerle çocuklarla, tenis öğretmeni var, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü’me teşekkür ediyorum.

 Bütün branşlarda kurslar açıldı. 300 öğrenciyi otobüslerle taşıyarak aşağıya getiriyoruz ve onları sağlıklı gençler olarak Gölyaka’nın geleceğine hazırlıyoruz.

IMG_4198

Çocukları burada oynarken görünce mutluluk duyuyorum. Merkezdeki Kur’an kursumuzda okuyan 90 öğrencinin futbol sahasında oynadıklarını izleyerek mutlu oluyorum. Bunları teşkilatımla meclis üyelerimle çalışma arkadaşlarımla yapıyoruz.

Boş binaların ikisi özel idaredendi. Bu binaları ihaleye çıkmak suretiyle Gölyaka Belediye’sine bir ücret karşılığında kazandırdık. Bu binalar 10 milyon değerinde. Caminin yanındaki araziyi bilim merkezi yapıyoruz odanın bir tanesini tecrübe paylaşımı odası yapıyoruz.

Anneler çalışırken çocuklarını bırakacakları kreş yapıyoruz. Odalardan birini STK’nın üyelerinden TÜGVA’ya bir oda veriyoruz.”

IMG_4231

“Böyle tesislerin sayısının çoğalmasını temenni ediyorum.”

AK Parti Milletvekili Ercan Öztürk şu ifadeleri kullandı:

“Hepiniz hoş geldiniz diyorum bu anlamlı günde ismi de anlamlı olan bu tesisi ilçemize kazandıran başkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz Düzce halkı adına. Depremde vefat edenleri rahmetle anıyoruz geride kalanlara baş sağlığı sabırlar diliyoruz. Rabbim inşallah ülkemize tekrar böyle bir acı yaşatmasın. Biliyorsunuz ülkenin 12 milyonluk nüfusunu yakından etkileyen bir deprem daha yaşadık. Bu hem ülkemize hem bölge halkına siyasetten önce de orada görev yapmış biri olarak Rabbim bu acıları bir daha bu millete yaşattırmasın.

Maddi yükünün yanında manevi de çok büyük bir yıkım var. İnsanlar anılarını geçmişlerini orada kaybettiler üç kuşak dört kuşak aynı yerde yaşıyorlardı. Şimdi yerleşime kapanacak farklı bir yere gelecekler.

IMG_4241

Sayın başkanım eline sağlık, ben burayı inşaat halindeyken de görme şansı yakaladım böyle tesislerin sayısının çoğalması bölge halkının buna ne kadar ihtiyacı olduğunu da görüyoruz. Düzce’nin hak ettiği yere gelmesi sizlerin sayesinde oluyor bütün bu hizmetler tabi o bölgede yaşayan insanların hayat kalitesini arttırmak için.

“Gençlerimizi kaybetmek istemiyoruz”

Ben çok mutlu olarak dinledim gençler için yaptığınız çalışmaları bu gençler bizim geleceklerimiz onları kıyıda köşede köprü altın da kaybetmek istemeyiz, çocuklarımız hem sağlıklı hem gözümüzün önünde istemediğimiz işlere bulaşmadan büyümesi için bu tarz yatırımlara ihtiyacımız var.

IMG_4244

Bunun yanında akıllı bir siyasetçi başkanımız şimdiden yatırım yapıyor geleceğin seçmenlerine başkanım bir 3-5 dönem garanti gibi görünüyor ben tekrar teşekkür ediyorum yaptığınız çabaları biliyoruz farkındayız Allah gayretinizi arttırsın.”

 

“Rabbim bir daha bu afetleri bize yaşatmasın”

Ak Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu şöyle konuştu:

“Bugün 17 Ağustos 1999’da yaşadığımız deprem felaketini 24. Yıl dönümü. Çok acılar sıkıntılar yaşadık yokluğunda çok olduğu günlerdi, ama hamdolsun zamanla bunun üstesinden geldik.

Biliyorsunuz bir kasım depremi daha yaşadık burada merkez üssü Gölyaka’ydı ama orada yaşanan sıkıntılar önceki depremde yaşadıklarımızın çok altında ve daha hızlı reaksiyon göstererek devletimizin kademelerinin acılarımızı sıkıntılarımızı hızlı bir şekilde kapatmaya gayret gösterdik.

 Rabbim bir daha bu afetleri bize yaşatmasın depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce rabbimden rahmet diliyorum geride kalan sevdiklerine sabırlar diliyorum.

Bugün 17 Ağustos 2023 3 gün öncede 14 Ağustos 2023 Ak Partimizin 22. kuruluş yıl dönümüydü.

Türkiye bundan 22 yıl önce Ak Partiyle tanıştı birkaç sene sonra da ak belediyecilikle tanıştı, bugünde ak belediyeciliğin en güzel örneklerinden bir tanesini 17 Ağustos parkını Gölyaka Belediye Başkanımız ve Gölyaka Belediyesi olarak sizlerle buluşturmanın mutluluğu gururunu yaşıyoruz.

99’lu yıllardan bugüne çok şey değişti ki ülkemiz ak belediyecilikle tanıştıktan sonra hakikaten belediye hizmetlerinin hangi noktaya geldiğini hangi noktaya ulaştığını çok net gördük. İnşallah rabbim daha güzel hizmetler yapmayı nasip eder.

 

“Bu hizmet partili partisiz her vatandaşa hitap ediyor”

IMG_4221

Bu hizmet bütün vatandaşlarımıza yapılmış olan bir hizmettir. Partili partisiz olarak değil bütün herkese yapılan bir hizmet hayırlı şekilde kullanmayı nasip etsin rabbim bize.

Burada emeği geçen başta belediye başkanımız kendisine teşekkür ediyorum burada sizlerin huzurunuz da tabi Gölyaka küçük ölçekli bir ilçemiz ancak ölçeğine göre belediye başkanlığına göre küçük belediye olmak hem zordur hem kolaydır.

IMG_4213

Kolaylık kısmı herkes birbirini tanır, zorluk kısmı öz kaynak olarak mali olarak küçük kaynaklara sahip olduğun için her istediğini hemen yapamayabilirsin. Yani ölçeğine göre çok da büyük işler yapan bir belediye başkanımız var tekrardan hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum, 17 Ağustos parkımızın önce mahalle halkımıza sonra tüm Gölyakalı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum teşekkür ediyorum.”

IMG_4258

Haber - Ahmet Çelik