Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin yıllardır çözüm bekleyen kronik sorunlarını bir bir çözüme kavuştururken eğitim noktasında da önemli yatırımlara imza atmaya devam ediyor. Atıl durumdaki eski kaymakamlık lojmanını restore ederek Millet Kütüphanesi olarak Düzceli öğrencilerin hizmetine sunan Başkan Özlü yönetimindeki belediye, modern tasarımıyla dikkat çeken Sabiha Ulusoy Kütüphanesi’nin açılışı için de gün sayıyor.

UYGULAMANIN AYRINTILARI NETLEŞTİ UYGULAMANIN AYRINTILARI NETLEŞTİ

TRAFİĞİ DE RAHATLATACAK

Başkan Özlü’nün sabahçı ve öğlenci şeklindeki ikili eğitimi Düzce’den tamamen silmeye yönelik iki dev yatırımında da sona gelindi. Öğrencilerin fiziki şartları iyileştirilmiş, nezih, ferah ve daha sağlıklı ortamlarda eğitim-öğretimlerine devam edebilmelerinin yanı sıra şehir içi trafiği de büyük oranda rahatlatacak olan Kasım Aktaş Ortaokulu ile Azmimilli İlkokulu’nda çalışmalar büyük oranda tamamlandı.

KASIM AKTAŞ ORTAOKULU ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Aziziye Mahallesi eski SGK binasının bulunduğu bölgede inşası tamamlanan ve iç düzenleme çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü 24 dersliği hayırsever iş insanı Kasım Aktaş 24 dersliği ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Düzce Belediyesi tarafından yapılan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu’nun çevre düzenleme çalışmaları Düzce Belediyesi birimleri tarafından sürdürülüyor. Kısa süre içerisinde iç kısımlarının düzenlemesiyle eş zamanlı olarak peyzajının da tamamlanması öngörülen okulun kalan eksikliklerin tamamlanarak okulun eğitime hazır hale getirilmesi öngörülüyor

AZMİMİLLİ İLKOKULU KANALİZASYON HATLARI BAĞLANIYOR

Azmimilli Mahallesi’nde Düzce Belediyesi’nin kendi arsası üzerinde yapımı süren 24 derslikli Azmimilli İlkokulu’nda ise ekipler, su-kanalizasyon hat ve sistemlerinin bağlanması için yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor. Aslına uygun şekilde hazırlanan projenin hayata geçirilmesi ile aynı zamanda daha estetik bir görünüme sahip olacak olan Azmimilli İlkokulu’nda da eksiklerin tamamlanarak kısa sürece içerisinde öğrencilerin hizmetine sunulması hedefleniyor.