Özkan Olcay Spor Salonunda gerçekleştirilen ve güreş tutkunlarını bir araya getiren turnuvada Dünya güreş tarihine adını altın harflerle kazıyan Nurettin ve Haydar Zafer kardeşlerin isimlerini yaşatmak amacıyla düzenlediği ve geleneksel hale gelen Nurettin-Haydar Zafer Serbest Güreş Turnuvası’nın dördüncüsünü gerçekleştirdi. Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 17.15.00 (3)

Düzce Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen turnuvaya, 10 ilden 200 küçük güreşçi katıldı.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 17.15.01

Etkinliğe, Düzce Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Pişkin, Güreş İl Temsilcisi Ramazan Topal ve Nurettin-Haydar Zafer’in yakınları katıldı.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 17.14.52

Turnuvada dereceye giren sporcular şöyle:

30 kg: 1. Muhammed Yasir Soyer (Kocaeli), 2. Muhammet Kuba (Düzce), 3. Yusuf Çelikkol (Sakarya)

34. kg: 1. Bilal Zurnacı (Düzce), 2. Yahya Cebrailoğlu (Kocaeli), 3. Berat Efe (Kocaeli)

38 kg: 1. Emircan Halisçelik (Bolu GSK), 2. Abdurrahim Volkan (Kocaeli), 3. Yiğit Hamza Doğrul (Düzce)

41 kg: 1. Uğur Sapaz (Kocaeli), 2. Yağız Okar (Bolu GSK), 3. Muhammet Emir Aygın (Kocae kg:li)

44 kg: 1. Ahmet Zeyd Özer (Bolu GSK), 2. Zubayr Tolibov (Pendik), 3. Enes Yazıcı (Kocaeli)

48 kg: 1 Bedirhan Zeki Demir (Antalya), 2. Harun Ceri (Pendik), 3. Yahya Kuzey Satır (Pendik)

52 kg: 1. İbrahim Armutlu (Antalya), 2. Ahmet Eymen Kılıç (Sakarya), 3. Osman Yıldız (Kocaeli)

57 kg: 1. Ömer Berk Yılmaz (Düzce), 2. Mesut Ertürk Kösen (Kocaeli)

62 kg: 1. Emirhan Yüksel (Antalya), 2. Mustafa Halit Yıldız (Pendik), 3. Gökalp Açıkgöz (Sakarya)

YATIRIMLAR İÇİN GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAK İLE BİR ARAYA GELDİLER YATIRIMLAR İÇİN GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAK İLE BİR ARAYA GELDİLER

68 kg: 1. Ali Koçak (Sakarya)

78 kg: 1. Muhammed Ege Güngör (Bolu Ata), 2. Kayra Altunyıldız (Bolu GSK), 3. Mete Kamiloğlu (Sakarya)

88 kg: 1. Metin Kenan Çalışkan (Antalya), 2. Mert Gün (Bolu GSK), 3. İsmail Hakkı Altınoğlu (Pendik)

Takım sıralaması: 1. Kocaeli, 2. Pendik, 3. Düzce