Gümüşova’da aile bireyleri vefat eden vatandaşlara hizmet vermek üzere taziye evi inşa edilecek. Gümüşova Belediye Başkanı Kenan Sübekçi’nin girişimleri ile Düzce’nin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Gama İplik projenin yapımını üstlendi.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 10.45.50 (1)

2025’TE TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

1000 metrekarelik taziye ve konuk evi projesi için Gama İplik’in sahibi Zafer Kaplan ile Gümüşova Belediye Başkanı Kenan Sübekçi tarafından protokol imzalandı. Ortak yürütülecek proje ile Gümüşova halkı 2025’te bu hizmeti almaya başlayacak.

Bölgede bulunmayan taziye evini ilçeye kazandırmak amacıyla çalışmaların başladığını belirten Sübekçi, 1000 metrekarelik alanda alt katında taziye evi, üst katında konukevi ve ibadethanesinin olacağı sosyal alan yapılacağını belirtti.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 10.45.52 (1)

GÜMÜŞOVA’NIN İHTİYAÇLARI İÇİN SANAYİCİLERİN KAPISINI ÇALIYOR

Fabrika sahiplerini ve iş insanlarını ziyaret ederek ilçeye yapmak istedikleri projelerden bahsettiğini ve Gama İplik’in sahibi Zafer Kaplan’la bu şekilde tanışarak taziye evi projesinin şekillendiğini belirten Gümüşova Belediye Başkanı Kenan Sübekçi, proje için heyecanlı olduğunu dile getirdi.

SÜBEKÇİ: GAMA İPLİK İLÇEMİZE KATKI SUNUYOR

Gümüşova Belediye Başkanı Kenan Sübekçi projeyle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Gümüşova’mızda yapmayı planladığımız bir konukevi ve taziye evi projemiz vardı. Bu projeyi biz organize sanayi bölgesinde bulunan iş adamlarından Gama İplik’in sahibi Sayın Zafer Kaplan’la görüştük. Bu talebe sıcak baktılar. 2025 yılı içinde bu fırsatı bize sağlayacaklarını ve bununla ilgili 1000 metrekarelik yapmayı planladığımız bu taziye evini kendilerinin üstleneceklerini belirtti. İlçemize katkı sunmayı kabul ettiler. İnşallah bu hizmet 2025 yılında Zafer Bey’in katkılarıyla sunmuş olacağız. Teşekkür ederiz.”

TAPULAR HAK SAHİPLERİNE VERİLMEYE BAŞLADI TAPULAR HAK SAHİPLERİNE VERİLMEYE BAŞLADI

Whatsapp Image 2024 07 09 At 10.45.44

İŞ İNSANI KAPLAN: HAYIRLI OLSUN

İş insanı Zafer Kaplan ise bu projeyi yapacakları için mutlu olduğunu dile getirerek “Biz de Gümüşovalı olarak ilçeye böyle bir katkıda bulunduğumuz için en azından fırsatı bize verdiğiniz için teşekkür ederiz. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Haber: Tuğba AKSOY

Kameraman: Zeki AŞIKOĞLU

Editör: Tuğba Aksoy