Düzce’nin en büyük sorunlarından biri olan ulaşım problemi gün geçtikçe vatandaşların tepkisini artırıyor.

Ulaşımda, ulaşılamayan yerden araçların kullanım hacminin dar olmasına kadar yaşanan sorunların Başkan ve yetkili müdürler tarafından gelen taleplere duyarsız kalındığına dikkat çekiliyor. Çamköy Mahallesi Sakini Ayhan Ustaoğlu Başkan Faruk Özlüyü yaşadıkları çileyi görmesi için vatandaş gibi otobüse binip, ulaşacağı yere nasıl ulaştığını görmesi için toplu taşıma araçlarında seyahat etmeye davet etti.

WhatsApp Image 2023-03-09 at 14.20.22 (2)

 “ÖZLÜ BAŞKAN OLDU 5 YILLIK HAT KAPANDI”

Çamköy Mahallesi Melen Caddesi’nde yaşayan Ayhan Ustaoğlu da ulaşım sorunlarına değinerek şunları söyledi:

“Çamköy Mahallesi Melen Caddesi’nde 5 yıldır çalışan otobüs kaldırıldı. Faruk Özlü belediye başkanı olduktan sonra yeni ulaşım güzergâhları belirlendi dediler ve yaşadığım yerdeki otobüs güzergâhı değişti.

Zaten 2 saatte bir geliyordu. TOKİ’lere giden eski Akçakoca yolundaki otobüsü yarım saate indirdiler. Benim yaşadığım yerdeki hattı tamamen kaldırdılar.

Biz vatandaş olarak çok mağduruz. Biz ulaşım için otobüs kullandıktan sonra 1,5 kilometre yol yürüyoruz. İnsanlar alışveriş yapsalar bu yolu nasıl yürüyecekler? Ben bunun için Ulaşım Müdürlüğü’ne ve Valiliğe çok dilekçe verdim ama dönülmedi. İmza topladık dönülmedi, görüşmek istiyoruz randevumuzu kabul etmiyorlar.

WhatsApp Image 2023-03-09 at 14.20.21

“ULAŞIM MÜDÜRÜ VE BAŞKAN OTOBÜSE BİNİP GÖZLEMLESİN BAKALIM…”

Ulaşım Müdürü ile Belediye Başkanı alışveriş yapsınlar, Çamköy sapağında insinler ve bizim eve kadar yürüsünler. Biz de onları komşularla misafir edelim. Sabah da 7.30’da kalksınlar işe gitsinler. Eğer derlerse ki ulaşım çok kolay, biz de susup otobüs istemeyeceğiz.

Öte yandan, günümüzdeki ulaşım planlamasından büyük mağduriyetler yaşanırken, geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi tarafından 2035 yılının Ulaşım Master Planı’nın tanıtımı yapıldı.

Düzce’de 2035 yılı için şehir içi ulaşım sisteminde yapılan köklü değişikliğin ve sonrasında yapılan güzergâh çeşitliliğinin oluşturulması planının yapıldığı açıklanan duyuruda güncel ulaşım sorunlarının göz önünde bulundurulmaması vatandaşların tepkisine yol açtı.