Düzce'nin Gölyaka ilçesindeki bir ilkokulda öğrenci, öğretmen ve velilerin desteğiyle toplanan 22 bin 235 lira, AFAD'ın Filistin'e yardım kampanyası için açtığı hesaba yatırıldı.

Yunus Emre İlkokulu’nda bulunan Sosyal Yardımlaşma Kulübü’nde bir araya gelen öğrenci, öğretmen ve veliler, Filistinliler için bağış sandığı kurdu.

Toplam 22 bin 235 TL, yaklaşık bir ay önce kurulan sandıkta toplanarak, AFAD'ın Filistin'e yardım için açılan hesabına yatırıldı.

AA-20231130-33066790-33066787-DUZCEDE_ILKOKULDA_DUZENLENEN_YARDIM_KAMPANYASINDA_TOPLANAN_PARA_FILISTINE_BAGISLANDI

Savaş suçu sayılması gerekli

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, İsrail'in insanlık dışı saldırılarını kınadıklarını dile getirerek, saldırıların savaş suçu sayılması gerektiğini vurguladı.

“ADAM İSTEMİYOR, ‘YAPAMAM BAŞKANLIK’ DİYOR, ZORLA MI YAPACAK?” “ADAM İSTEMİYOR, ‘YAPAMAM BAŞKANLIK’ DİYOR, ZORLA MI YAPACAK?”

Ayrıca Taştepe, "Filistinli kardeşlerimize yardım amacıyla oluşturduğumuz yardım sandığına her gün öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından atılan paralar, Sosyal Yardımlaşma Kulübü danışman öğretmen ve öğrencilerimiz yönetiminde açıldı. Toplanan 22 bin 235 lira, AFAD'ın Filistin'e yardım kampanyası için açtığı hesaba yatırıldı." açıklamalarında bulundu.

AA