23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce CHP 1. Sıra milletvekili adayı Talih Özcan mesaj yayınladı.

thumbs_b_c_7b41734dccd13fcc7d0f1d748938bba9

Düzce Valisi Cevdet Atay tüm çocukların 23 Nisan Bayramını kutlarken yayımladığı mesajında şu sözlere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yılını, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyorum. 23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. Bir amaç etrafında birleşen aziz milletimiz, Büyük Zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli adımı atmıştır.

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının bir sembolü olmuştur. Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacaktır. İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum Tüm çocuklarımızın, bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.”

aef34088-555a-4cfa-9f77-7e439d186f3a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek ‘bayram’ olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl da büyük bir coşku ile kutladıklarını söylerken mesajında şu ifadeleri kullandı:
 

103 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni büyük bir özveri ile açan kahramanların dünyaya insanlık ve demokrasi dersi verdiklerini belirterek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bugünü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan etmiş ve çocuklara verdiği değeri net bir şekilde göstermiştir.

Geldiğimiz noktada bizlerde, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ülkemizi her noktada geleceğe taşıyacak şekilde donanımlı, ilimde ve fende daima ileriye götürecek şekilde gelişmiş olarak yetişebilmeleri ve geleceğin dünyasında söz sahibi olabilmeleri adına her türlü imkânı sağlama gayreti ile projeler üretiyoruz. Türkiye Yüzyılının çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinden yükseleceğine ve hedeflerimize ulaşacağına inancımız tamdır.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin 103. Kuruluş yıldönümünü canı yürekten kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

WhatsApp Image 2023-04-22 at 17.31.07

Düzce millet ittifakı CHP 1.sıra milletvekili adayı Talih Özcan ise, Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet etmiş ve bu anlamlı günü çok sevdiği çocuklara bayram olarak hediye etmiştir diyerek mesajında şu sözlere yer verdi:

“Mustafa Kemal Atatürk; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” diyerek siz çocuklarımızın ne kadar önemli olduğunu veciz bir şekilde dile getirmiştir.

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. Kuruluş yıl dönümünü ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Ak Parti'de Yeni İl Başkanı Belli Oldu | Düzce TV

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajında şunları söyledi:

"Başkan Şengüloğlu mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103’inci kuruluş yıl dönümünü, Türkiye’nin ve Dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığını belirterek, “23 Nisan 1920 tarihi, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılış tarihini değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.

3 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmesi ise bugünü daha da anlamlı hale getirmiştir. 

Geleceğimizi inşa edecek genç nesillere, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yaşatacakları daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmanın, onları geleceğe hazırlamanın yolu üzerimize düşen görevlerin eksiksiz bir şekilde yapılması olacaktır.

Bizler, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için milletimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istikbalimizi borçlu olduğumuz bütün kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Ülkemizde bulunan tüm çocuklarımızın ve Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”