İsrail’in Filistin üzerinde uyguladığı vahşi saldırıların ve masum insanların katledilmesinin ardından Türkiye genelinde Filistin’e destek çığ gibi büyüyor. Tüm dünyadan lanet yağdırılan İsrail ordusu, Gazze'nin çeşitli bölgelerine savaş uçakları ve topçu ateşiyle saldırılarına devam ediyor. Kentin birçok bölgesine, havadan ve karadan yürütülen saldırılar sonucu bir günde 400'den fazla Filistinli hayatını kaybetti.

FİLİSTİN’İN MÜSLÜMANLAR İÇİN ÖNEMİNİ ANLATTI FİLİSTİN’İN MÜSLÜMANLAR İÇİN ÖNEMİNİ ANLATTI

İşgal güçleri, Gazze Şeridi'ndeki bazı mahalleleri haritadan tamamen sildi; enkaz haline getirdiği bölgelerde, "bazı ailelerin tüm fertlerine yaşamıyor kaydı düşülmesine" neden oldu.

Saldırılara maruz kalan bölgelere ulaşan sivil savunma ekipleri oldukça kısıtlı imkanlarla enkazdan yaralıları kurtarmaya ve cesetleri çıkarmaya çalışıyor.

Yıkılan binaların enkazında, durumu henüz bilinmeyen çok sayıda insan bulunduğu kaydediliyor.

Bu acı gelişmelere tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de sessiz kalınmıyor. Filistin için tek yürek olan Düzce halkı, katil İsrail’i protesto ederken, dünyanın yaşananlara seyirci kalmasına ses yükseltiyor.

Düzce Belediyesi öncülüğünde geçtiğimiz günlerde düzenlenen mitingle Düzce tek yürek olarak saldırıları kınarken, yeni bir etkinlikle Filistin’e desteğini bir kez daha gösterecek.

Düzenlenecek etkinliğe ilişkin Düzce Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “‘Filistin Buluşması’ başlığı altında Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Kudüs ezgileri ve sohbetlerin gerçekleştirileceği programda Düzce, önemli isimlerin katılımıyla Filistin için tek yürek olacak.

WhatsApp Image 2023-10-23 at 11.41.37

Ünlü Şair Dursun Ali Erzincanlının ‘Şiir ve Naat’ları ile katılım sağlayacağı programda ayrıca Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Ezgi ve Tasavvuf Sanatçısı Sedat Uçan ile Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi Mehmet Bilir de katılacak.

Tüm Düzceliler’in davetli olduğu program, 26 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da Cedidiye Meydanı’nda düzenlenecek.”