Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

BAŞKAN TEK-2

“Cumhuriyet bu topraklardaki ilelebet varlığımızın teminatıdır”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, yıllar önce yaşanan kurtuluş mücadelemiz, şehitlerimizin kanıyla sulanan topraklarımızda önce bağımsızlığımızı kazanarak daha sonra da kayıtsız ve şartsız milli egemenliği savunan bir yaklaşımla ilan edilen Cumhuriyet sayesinde taçlandı. Küllerinden doğan, kadim geçmişimizin devamı, muasır medeniyetler seviyesine erişimini her geçen gün artıran Aziz Türk milleti, o günden bu yana gelişme ivmesini hiç kaybetmeden sürdürmeye devam ediyor. Cumhuriyet bizlere egemenliğin millete ait olduğunu her zaman hatırlatırken Türk milletinin geleceğini inşasına da yol haritası olmuş, gelecek on yıllarda ülkemizin her alanda rakiplerinden öne geçmek için ihtiyacı olan ivmeyi sağlamıştır. Hiçbir zaman kendi değerlerinden, geçmişinden vazgeçmeyecek, zor koşullar altında fedakarlıklarla tarih yazmış isimli, isimsiz kahramanların hatırası olan bu emanet bizlere ve bizden sonraki nesillere de miras olacaktır. Cumhuriyet’imiz ülkemizin, milletimizin ve devletimizin birliğinin en büyük tezahürü, bu topraklardaki ilelebet varlığımızın teminatıdır. Başta bu güzel vatanı bizlere armağan eden Cumhuriyet’imizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle yâd ediyor, mensubu olmaktan her zaman mutluluk ve gurur duyduğum Aziz milletimizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını kutluyorum. Haklı kurtuluş davamız ve çetin mücadelemizin başında ve bugüne kadar canını hiçe saymış her bir şehidimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye Yüzyılı’nda yüzyılların başarılarına imza atacağımıza inancımla, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.”

duzcenin_ilk_chp_milletvekili_talih_ozcan_dan_ilk_yorum_h19941_b4c92

“100’üncü yılını kutladığımız Cumhuriyet, tarihimizin en önemli kazanımıdır.”

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan mesajında şu sözlere yer verdi:

“Milletçe büyük bir gurur yaşıyoruz. Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına ulaşmanın heyecanı içindeyiz.

Sokaklar, meydanlar, evler bayraklarla donatıldı. Her okul, hatta her şirket Cumhuriyet Bayramı’nı en iyi şekilde kutlamak için yarış içine girdi.

Bunun tek bir sebebi vardır; Cumhuriyet bu halktır, bu halkın bayramıdır. 100’üncü yılını kutladığımız Cumhuriyet, tarihimizin en önemli kazanımıdır.

Emin olun, aklın, bilimin, adaletin ışığında, Ata'mızın açtığı yolda ve gösterdiği hedefe emin adımlarla yürüyoruz.

Demokrasinin, laikliğin, tam bağımsızlığın ve evrensel ortak değerlerin teminatı olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünü kutluyor; bizlere bu kıymetli mirası bırakan Büyük ve Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetin değerlerini yaşatan, gelecek nesillere taşıyan herkese şükranlarımı sunuyorum.

İyi ki Cumhuriyet var… 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!”

HASAN ŞENGÜLOĞLU-4

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en kıymetli simgesidir”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu mesajında, Cumhuriyet’imizin 100. yılı ülkemizin her köşesinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandığını belirterek “Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü ülkemizin her köşesinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Çünkü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en kıymetli simgesidir.

Vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal söz konusu ise gerisi teferruattır diyerek, istiklal ve istikbal mücadelesi veren ecdadımız kazandığı zaferlerle tarih sayfalarında ismini altın harflerle kazımıştır. Aziz milletimizin bağımsızlık iradesi ve azmi geçmişte hep var olmuştur ve var olmaya da devam edecektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözü, ülkemizin ve dünyanın barışı için taşıdığı sorumluluğu hatırlatıyor. Aynı zamanda, “Hiçbir şey milletimizin özgürlüğünden daha kıymetli değildir.” sözü, Cumhuriyetimizin değerlerine olan bağlılığımızı yinelemektedir. Bugün, “Türkiye Yüzyılı”na giden yolda daha da güçlenerek ilerlemeye devam ediyoruz.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere 100. yaşını kutlayan Cumhuriyetimiz için şehit olan bütün şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Bıyık Haber Görseli - Kopya

“Ülkemiz gelişen bir ülke olmuştur”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı. Ülkemizin her köşesinde, milletimizin her ferdi 100. yılı coşku ile kutluyor. 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, bu aziz vatanın ilelebet Türk Yurdu olarak kalacağını tescilleyen Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş, egemenliği de milletimize vermiştir. O günden bugüne dek ülkemiz sınai hamleler ile birçok başarıyı elde etmiş, üreten, gelişen ve geliştiren bir ülke olmuştur.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere ahirete irtihal etmiş olan tüm şehit ve gazilerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 100. yılında, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz."