Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 2023 yılının ilk 6 aylık faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. 77 personel, 17 araçla mücadelesinin yanı sıra ve Konuralp ve Bahçeşehir bölgelerinde kurulan müfrezeler ile başta Düzce olmak üzere bölge ve Türkiye genelinde yaşanan olaylara müdahale
ederek takdir topladı.

DJI_0585
Müdürlük, 2023 yılı faaliyet raporuna da yansıyan rakamlar neticesinde toplamda 330 olaya müdahale ederken, aynı zamanda 246’sı yangın olmak üzere 343 kentsel kurtarma olayını başarılı şekilde yönetti.

ARAMA KURTARMA EKİBİ TAKDİR TOPLADI


2023 yılının acı anlarına da şahitlik eden Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilin etkilendiği deprem afetinde başarılı çalışmalar yaparak birçok vatandaşın kurtarılmasında da önemli rol oynadı.

itfaiye (5)

BAŞKAN YAVUZ “YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” BAŞKAN YAVUZ “YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Depremin ardından afet yaşanan illerin belediyecilik hizmetlerini sağlayabilmesi noktasında
bölgeye takviye ekip gönderen müdürlük, bu yöndeki çalışmasını da dönüşümlü olarak devam ettiriyor.

AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ VERİLDİ


Müdürlük ekipleri, okullarda, fabrikalarda, kamu kurum ve kuruluşlarında İtfaiyecilik, Yangından Kurtarma ve Temel Yangın Bilgisi gibi konularda 991 vatandaşa afet bilinçlendirme eğitimleri vererek farkındalığın artırılması sağlandı.

IMG_2612-1

İl genelinde 387 yapının işletme ve tesis denetimini de gerçekleştirerek daha güvenli yapılaşma noktasında hareket eden müdürlük, söz konusu dönemde ayrıca 70 trafik kazası, 1 boğulma vakası,12 su tahliye işlemini gerçekleştirdi.

DSC_4766