Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi, Düzce’nin sağlıklı, temiz ve her noktada yaşanabilir hale getirilmesi ve gelecek nesillere de aynı şekilde aktarılması adına hareket ederek gerçekleştirdiği eğitimlerle, gelecek nesillere yönelik farkındalık oluşturuyor.

Sıfır Atık Eğitim (2)

“ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ” “ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Bu doğrultuda çalışan ve yılın 365 günü aynı sorumluluk ile saha çalışmalarını gerçekleştirerek ‘Temiz Şehir Düzce’ hareketini il geneline yayan Temizlik İşleri Müdürlüğü, eş zamanlı olarak bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlere de devam ediyor.

Sıfır Atık Eğitim (1)
Müdürlük, Milli Eğitim Müdürlüğü ile oluşturulan takvim çerçevesinde ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik başlatılan ‘Sıfır Atık’ eğitimleri ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz gelişmiş ve yaşanabilir bir dünya bırakılması için israfın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması atık oluşumunun minimize edilmesi amacı ilkokul öğrencileri ile buluşmayı sürdürüyor.

Sıfır Atık Eğitim (6)
Kasım ayının başında başlayarak Aralık ayının ilk haftasına kadar devam eden ve ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerini kapsayan farkındalık eğitimlerinde soru-cevap eşliğinde atık, çöp konularının içerikleri öğrencilerle paylaşıldı. Ayrıca, atıkların ne şekilde değerlendirilmesi gerektiğine yönelikte bilgilendirilen öğrenciler, çevreci maskot Fındıkcan ile birlikte oluşturulan farkındalık eğitiminde doyasıya eğlenmeyi de ihmal etmedi.
Müdürlük, toplam 370 öğrenciye ulaşan sıfır atık konusuna yönelik eğitimlerinin ilkokul üçüncü sınıflar nezdinde devam ettiğini de paylaştı.