Yoğun katılımla gerçekleşen organizasyonda açıklamalarda bulunan Vali Aslan: “Düzce ili genelinde vatandaşlarımıza 20 bin 100 ağaç dağıtımı gerçekleştirip 38 bin 500 ağacın da ekimini gerçekleştireceğiz bugün. Düzce’miz kestane ballarının merkezlerinden bir tanesi. Bu noktada kestane balının sürdürebilirliği noktasında da 38 bin 500 ekimi gerçekleşen ağacın yarıdan fazlası kestane ağacını oluşturmaktadır.” Dedi.

IMG_5092

Düzce Kamuoyunda doğaya ve ağaçlara tutkusuyla bilinen Vali Selçuk Aslan Musababa Köyü’nde, Düzce tarihinin en kapsamlı fidan dikim organizasyonun gerçekleştirilmesinde öncü rol oynadı.

IMG_5091

Düzce Valiliği Koordinesinde, Düzce Orman İşletme Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde, toplamda 38 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

IMG_5089

İlk, orta ve liseli öğrencilerin de katıldığı etkinlikte çocuklar ve yetişkinler hep birlikte fidanları dikip can suyunu verdi.

IMG_5097

Düzenlenen organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Aslan şunları söyledi:

IMG_5100

“Kıymetli arkadaşlar, 11 Kasım tarihi 2019 yılındaki cumhurbaşkanlığı genelgemizde Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilmişti. 4 yıldır büyük bir coşkuyla, büyük bir heyecanla Düzce’de Milli Ağaçlandırma Günü programları icra edildi. Bugüne kadar 400 bin ağaç toprakla buluştu, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında. Bu sene Cumhuriyetimizin 100.yılı kapsamında Cumhuriyetin 100.yılı ormanları da oluşturma tarzında bir projemizde, Milli Ağaçlandırma Günü’nü sayın cumhurbaşkanımızın riyasetinde yad ediyoruz, kutluyoruz.

IMG_5102-1

Büyük bir heyecanımız var yine. Biraz önce sizlerde şahit oldunuz. Böyle yediden yetmişe toplum kesiminden her yaşta Düzceli hemşerilerimiz ile burada binlerce ağacın ekimini de gerçekleştirdik.

IMG_5096

Düzce ili genelinde vatandaşlarımıza 20 bin 100 ağaç dağıtımı gerçekleştirip 38 bin 500 ağacın da ekimini gerçekleştireceğiz bugün.

IMG_5107

Bir kısmı da gerçekleşmiş durumda. Merkez ilçemizde ise 10 bin kestane ağacının ekimini yapıp 6 bin kestane ağacını vatandaşlara dağıtacağız. 4 binde kara selvi ağacı dağıtımı gerçekleşecek.

IMG_5109

Ağaçların tercihinde bulunur iken Düzce’mizin coğrafyasına, iklimine en uyarlı ağaçları seçmenin yanında hepimizin malumu olduğu üzere Düzce’miz kestane ballarının merkezlerinden bir tanesi. Bu noktada kestane balının sürdürebilirliği noktasında da 38 bin 500 ekimi gerçekleşen ağacın yarıdan fazlası kestane ağacını oluşturmaktadır. Ben tüm Düzceliler ’in 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nü kutluyorum. Yeşille kalalım, doğayla kalalım, ormanla kalalım diyorum. Hepsine saygılarımı, muhabbetlerimi sunuyorum. Sağ olun.”

IMG_5113IMG_5111

İNSAN HAREKET ÜZERİNE FORMATLI İNSAN HAREKET ÜZERİNE FORMATLI

İl Jandarma Komutanlığı, Düzce İl Müftülüğü, Gençlik ve Spor İl müdürlüğü, tarım il müdürlüğü ve STK’ların da katıldığı organizasyonda toprakla buluşturulan binlerce fidan etkinliğinde çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

IMG_5118IMG_5116-1IMG_5115

Haber – Ahmet Çelik

Foto - Ahmet Çelik

Kameraman – Zeki Aşıkoğlu