Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Trafik, Narkotik, TEM, KOM Drone Şube ekiplerinin katılımıyla kent genelinde ve ilçelerde geniş çaplı denetimler yapıldı.

IMG_0635

Yapılan denetimlerde 2023 – 2024 Eğitim Öğretim yılında Düzce Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin huzurlu ve güvenli ortamda eğitim görmeleri amaçlanırken, Düzce genelinde de asayişin sağlanması hedefleniyor.

KAZA YAPIP ARACI TERK ETTİ KAZA YAPIP ARACI TERK ETTİ

Bu kapsamda Drone Şube Ekiplerince denetim boyunca İHA’larla havadan denetim yapıldı. Havadan drone ile desteklenen uygulamalar, karadan da narkotik köpekleriyle desteklendi.

IMG_0629

Kent genelinde yapılan denetimlerde: 41 Cafe, 5 Kahvehane, 7 Tekel Bayii, 2 Oyun Salonu, 3 Alkollü Mekân denetlendi.

Yapılan denetimlerde, 24 araca çeşitli maddelerden 23 bin 030 lira idari para ceza uygulanırken, 2 araç trafikten menedildi.

Ayrıca 3 ruhsatsız işyerine ve 10 günübirlik eve kayıt dışı olduğu için tutanak tanzim edildi.

Öte yandan, 3 Dernek Lokali, 5 Park – Bahçe, 6 Metruk Bina, 4 Okul Çevresi, 47 Günübirlik ev kontrol edilerek, 2 bin 507 şahsa GBT sorgusu yapıldı, 385 araçta da arama yapıldı.

IMG_0621

Bu kapsamda, 1 aranan şahıs yakalanarak adalete teslim edildi, 1 adet kurusıkı tabanca ve 2 gram Metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada: “halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla yürütülen denetimler artarak devam edecektir.” İfadelerine yer verildi.

Haber – Ahmet Çelik

Kaynak – Düzce İl Emniyet Müdürlüğü