Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) projeleri kapsamında 2022 yılında Düzce ilinde 15 orman köyünde 135 aileye dış cephe mantolama kredisi desteğini verdiklerini belirtti.

2023-ORKOY-MANTOLAMA-DUZCE-01

ORKÖY kredileri ile ormanların korunması, geliştirilmesi ve işletilmesi için orman köylüsünün sosyo-ekonomik projelerle desteklenmesinin amaçlandığını söyleyen Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, orman köylüsüne destek olunurken bir yandan da ülke ekonomisine katkı sağlandığını ifade etti.

İhtiyaç doğrultusunda orman köylüleri için yeni projeler geliştirerek daha müreffeh şartlara ulaşmaları için gereken gayreti gösterdiklerini belirten Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Düzce ilinde 2022 yılında 15 orman köyünde 135 aileye dış cephe mantolama projesi kapsamında 630 bin TL'si hibe olmak üzere 3 milyon 200 bin TL kredi desteği verdiklerini vurguladı.

2023-ORKOY-MANTOLAMA-DUZCE-03

Aynı zamanda verilen ORKÖY destekleri ile orman köylülerinin refah düzeyinin yükseltilmesinin hedeflendiğini söyleyen Bölge Müdürü Mahmut Şentürk 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da kredi desteğinin devam edeceğini ifade etti.