Düzce Belediye Meclisi’nin kararıyla toplu taşıma ulaşım ücretlerine zam geldi. Kimilerini kızdıran, kimilerini kara kara düşündüren zamlar, Düzcelileri zora soktu. 18 liradan 24 liraya çıkan bilet fiyatlarının cep yakmasından dert yanan Düzceliler, meclis kararını eleştirdi. Tasarruf tedbirlerinin gündemde olduğu bu dönemde, vatandaşlar meclisin zam kararına isyan etti.

E2-2

“ZAMLARI DURDURUN ARTIK!” “ZAMLARI DURDURUN ARTIK!”

İşte vatandaşların yapılan zamlara karşı görüşleri;

Şaduman Çakır: Çok iyi yaptı, benim çok hoşuma gitti. Bu bizim insanımıza çok iyi oluyor. Çünkü adamı başa getiren biziz, bunlara katlanacağız. Kurunun yanında yaş da yanıyor ama iyi oluyor.

E3-3

Mahfuz: Dünyada akaryakıt fiyatları düşerken, bizde neden yükseliyor? 1 litre mazotun rafineriden çıkış fiyatı çok düşük, ama gel görelim vergi bindiriyorlar. 

E8

“Evlere kısılmış durumdayız”

Hayrünnisa: Ne yiyip içebiliyoruz kafelerde, evlere kısılmış durumdayız. Git gel 30 TL kafede oturuyorsun 120 TL hiçbir şey yapamıyoruz. Gezmek istiyoruz bu konuda kimse bizi desteklemiyor.

E4-1

“Çok yüksek bir meblağ bu”

Onur: Benzin fiyatına olan zamla, gittiğimiz mesafe zaten kısa mesafe 2 veya 3 kilometre gidiyoruz. Buna kıyasla çok yüksek bir meblağ bu. 65 yaş üstünün ve engellilerin parasını bizden almaya çalışıyorlar bir nevi. Bu çok yanlış bir şey. Belediyeye itiraz etmek istiyorum.

E6

“Otobüse zor biniyorum”

Genç: Gençler okusun deniyor ama maddiyat yok ortada. Emeklilerin hepsi bedava. Bize niye bedava değil. Öğrenciye yeterince harçlık verilmiyor. Verilen para bir şey değil. Ben Anadolu’da okuyorum, burs verilmiyor bana. Yaşlılar sabahın köründe biniyorlar çünkü bedava. Tur atıyorlar. Okuldan çıkıyorum, otobüse zor biniyorum. Binecek yer bile kalmıyor.

E5

Haber: Liva Nur ÜNSAL

Kameraman: Tuğba AKSOY

Editör: Tuğba Aksoy