Düzce’de artarak devam eden sağlık yatırımlarına Nükleer Tıp Merkezi de ekleniyor. AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın girişimleri ile kentte kazandırılacak olan Nükleer Tıp Merkezi sayesinde, hastalar il dışındaki hastanelere gitmekten kurtulacak.

Whatsapp Image 2024 01 21 At 13.44.33

“Hastaların il dışına gitmelerini istemiyoruz”

Yapımı devam eden Nükleer Tıp Merkezi ile ilgili gelinen son aşamayı Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’e anlatan AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, “Düzceli vatandaşlarımızın yokluğunu uzun süredir çektiği nükleer tıp merkezi için çalışmalarımız başladı. Sağlık müdürümüzün ve bizim gayretlerimizle inşallah faaliyete geçecek.  Düzceli vatandaşımız ya Bolu’ya ya da İzmit’e gidiyordu. Kimsenin tedavi almak için şehir dışına çıkmasını istemiyoruz. Bunun önüne geçmek için uğraşıyoruz. Hastalara hem ekonomik hem de psikolojik bir yük yüklemek istemiyoruz. Şanslıyız çünkü işini çok iyi bilen, gayretli bir sağlık müdürümüz var. Tabiri caizse o mutfakta yemeği hazırlıyor, fırına da verme işini birlikte yapıyoruz. Ayşe Keşir’in yakın takibiyle başlamış bir süreçti ona da çok teşekkür ediyoruz” diye konmuştu.  

Whatsapp Image 2024 01 21 At 13.44.35

“800 yataklı yeni hastanenin yer tahsisi yapıldı”

Yeni yapılacak olan 800 yataklı devlet hastanesinin yer tahsisinin yapıldığının altını çizen Öztürk,  “Yeni 800 yataklı devlet hastanesinin yeri tahsis edildi, yatılı psikolojik tedavi merkezi yatırım planına sokuldu. Bundan sonrası bir şekilde tamamlanır. Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin de yeni yönetimle birlikte bir ivme kazandığını görüyoruz. 1- 2 yıl öncesine göre iyi yerdeyiz. Daha iyi yerlere gelmeyi istiyoruz. Bölge hastanesi gibi çalışabiliyoruz. Hastanelerde yoğunluk oluyor. Yeni yapılacak hastaneyle düzene sokulacağını düşünüyorum.  Yeni hastane için yer sorunu vardı. Onu hallettik daha sonra yatırım planına sokma sorunu kaldı. Zordu ve o kısmı da geçtik. Bundan sonra işin kolay kısmı kaldı” açıklamalarında bulundu.

ŞEHRİN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK ŞEHRİN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

HABER: Savaş ARI