Daha önce Düzce Üniversitesi’nin çevrimiçi söyleşisinde Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’la bir araya gelen Açelya Akkoyun, üniversitenin ihtisaslaşma çalışmalarını takdirle izlediğini dile getirerek ziyaret etmek istediğini belirtmişti.

Bu kapsamda Düzce’ye gelen Açelya Akkoyun, üniversiteye giderek Prof. Çakar ile buluştu. Akkoyun’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Çakar, üniversitenin ulusal ve uluslararası başarıları, faaliyetleri ve katma değerli ihtisaslaşma çalışmaları hakkında ünlü oyuncuyu bilgilendirdi.

Üniversite kampüsünü gezdi

Akkoyun, daha sonra üniversitenin Konuralp Yerleşkesi’nde bulunan ve yapımı tamamlanan Botanik Bahçesi’ni, bölgenin uluslararası akreditasyona sahip ilk ve tek laboratuvarı olan Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni, Univera logolu tüm ürünleri ve endüstrinin ihtiyacı olan nitelikli fason ürünleri üreten Düzce Üniversitesi Üretim Merkezi’ni ziyaret ederek bilgi aldı.

GETAT’ta ozon uygulaması yaptırdı

Ünlü oyuncunun ziyaret programının son durağı ise Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezi oldu. Açelya Akkoyun, alanında Türkiye’deki en büyük kompleks olan, uzman hekimler eşliğinde akupunktur, hirudoterapi, kupa uygulaması ve ozon tedavisi gibi birçok GTT uygulamasının gerçekleştirildiği, aynı zamanda Ar-Ge, tedavi ve klinik araştırma özelliği bulunan merkezde, Rektör Prof. Çakar ile birlikte ozon uygulaması da yaptırdı.

Ünlü oyuncu, merkezin faaliyetlerini yerinde görerek başarılı çalışmalarından dolayı Prof. Dr. Çakar’a, Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay’a ve merkez çalışanlarına teşekkür etti.

Üniversitenin gönül elçisi oldu

Üniversitede çok iyi ağırlandığını belirten Açelya Akkoyun, aralarında kadınların da olduğu bölge çiftçilerinin ürettiği tıbbi bitki, mantar ve arıcılık ürünlerinden katma değerli ürünler üreterek örnek bir değer zinciri oluşturan yetkililere teşekkürlerini iletti. İstihdama katkı sağlayan, çevreci ve sağlıklı ürünler üreterek önemli bir misyon edinen üniversitenin başarılarını takdirle takip ettiğini dile getiren ünlü oyuncu, Düzce Üniversitesi gönül elçilerinden biri oldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN