Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı sorumluluğunda olan, Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin kentsel dönüşüm kapsamına alınarak tahliye edilmesinin ardından, yeni bir okulun tahsis sürecinde çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle, öğrencilere hala bir okul bulunamadı.

 

NE OLMUŞTU?

 

23 Kasım depreminde hasar aldığı gerekçesiyle, kanun ve yasalar doğrultusunda yıkılmasına karar verilen Turgut Özal Anadolu Lisesi binası için önerilen binalara Velilerin razı olmaması nedeniyle, gerginlikler tırmandı.

Orta yol bulmak üzere bölgeye giden Başkan Faruk Özlü, ne belediyenin ne de başkanın sorumluluğunda olmamasına rağmen bazı kesimlerce gerginliklerde taraf konumuna getirildi.

ÜNSAL VERİLEN SÖZLERİ HATIRLATTI

Düzce’de eğitim konuları bu düzeyde tartışılarak, eğitim ile ilgili asıl meselenin göz ardı edildiğine dikkatleri çeken Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, sözleşmesi 2017 yılında Sarsılmaz firması ile Düzce Valiliği, Düzce İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşmeye dikkatleri çekti.

Yapılan ve 6’ncı maddesinde: “inşaat ruhsatı alınmasının ardından 18 ay içerisinde inşaat yapımı tamamlanarak teslim edilecektir” yazmasına rağmen 6 yıldır, ne inşaat yapıldı, ne de nereye yapılacağı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

replicate-prediction-tgxhfjrb2duyffjbtltowgikbe

replicate-prediction-syq3hsjblz5dqzuljziw6aqrba

“Hesabını vermek Faruk Özlü’ye düşmüş!”

Öte yandan firmanın söz verdiği okulu teslim etmediğine dikkatleri çeken Ünsal, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

‘Adam sözünden at yularından tutulur.’ Turgut Özal Lisesi yerel değil genel iktidarın sesidir, milletvekillerinin, bakanlığın meselesidir.

Faruk Özlü Düzce’ye bir şeyler katayım diye uğraşıyor, oraya gitmiş, ihtilafın içine düşmüş ve Turgut Özal Lisesi’nin hesabını vermek Faruk Özlü’ye düşmüş!

Türkiye’de savunma yatırımları ve ülkenin geleceği adına özelleştirilerek güçlendirilen birçok firma var. Bir tanesi “Sarsılmaz” firması! Stratejik yatırımları var…

“Faruk Özlü sizin masanıza düşmez”

2017 senesinde bir okul protokolü imzaladı. 6 sene geçti. Devlet ve imkânları savunma stratejileriyle birlikte bu ve buna benzer şirketlere destek veriyor. Verilmeli ama Düzce’de okul konusunda sıkıntı var. Sarsılmaz imzalamış ne okul var ne yeri var ne adı var.

Bazıları da diyor, ‘Dr. Faruk Özlü’yü yedirmeyiz.’ birisi diyor ki, ‘Yiyeceğiz.’ Dr. Faruk Özlü sizin masanıza düşmez. Faruk Özlü’nün yaptıkları yapamadıklarından fazla.

52961185_711142732614521_7521453248239108096_n

HABER – AHMET ÇELİK