31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için 22 Kasım’da sona eren belediye başkanlığı aday adaylığı başvurularının ardından, AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesindeki önemli aşamalardan biri olan temayül yoklaması yapıldı.  
Düzce’de belediye başkanı aday adayı olmak için yaklaşık 45 kişinin başvurduğu AK Parti’de delegeler "Kimi aday olarak görmek istersiniz?" sorusunu yanıtlayacak. Temayül yoklaması için AK Parti Genel Merkezi tarafından oluşturulan komisyonda Önceki Dönem İçişleri Bakanı Selami Altınok, Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, İstanbul Milletvekili Büşra Peker, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Engin Telli ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Sümeyra Usta Ceyhan bulunuyor. 
Şengüloğlu: “Katılımın yoğun olması bizleri mutlu etti
 Temayül yoklaması öncesi açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, katılımın yoğun olduğunu belirterek “  Temayül yoklamamız için  genel merkez tarafından gönderilen heyetimizde komisyonda Önceki Dönem İçişleri Bakanı Selami Altınok, Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, İstanbul Milletvekili Büşra Peker, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Engin Telli ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Sümeyra Usta Ceyhan Yer alıyor. Bu ekip başkanlığında temayül yoklamamız güvenilir bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Katılım gayet yoğun  ve güzel. Nezih ve şeffaf bir ortamda temayül yoklamamızı gerçekleştiriyoruz” dedi. 
Aday Adayları Öncü Haber mikrofonuna konuştu
Uzun: “Tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum”
AK Parti Akçakoca Belediye Başkan Aday Adayı Ali Uzun, Öncü Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada, sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Saha çalışmalarımız iyi gidiyor. Mülakatımızı ve temayül yoklamamızı yapıyoruz. Teşkilatlarımıza giderek kendimizi tanıtıp konuşmalar yaptık. Tüm arkadaşlarımızla görüştük, destek istedik. Bir aday adayı olarak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 
Azap: Çalışmalarımız iyi gidiyor”
Yerel seçimlerin heyecanlı geçmesi beklenen Gümüşova Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Azap da kendisinin açısından sürecin iyi işlediğinden bahsetti. Azap, “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Bütün AK Partili arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi. 
Bayraktar: “Temayül yoklamasının hayırlara vesile olmasını diliyorum”
2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı görevini, o dönemde MHP’den aday olan Birol Şahin’e kaptıran Erol Bayraktar, ilçede AK Parti’den aday adayı olan 8 kişiye başarılar dileyerek, “Kaynaşlı İlçesi’nde Şu an 8 kişi aday adayı, hepsine başarılar diliyorum. Bu seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 
Ören: “Biz koltuğa değil, hizmete talibiz”
Gümüşova ilçesi için önemli projelerinin olduğunu savunan AK Parti Gümüşova Belediye Başkan Aday Adayı Özgür Ören ise, “Gümüşova AK Parti aday adayıyım. Bu yarışta biz de varız, Allah nasip kısmet ederse projelerimiz var Gümüşova ile alakalı, biz koltuğa değil hizmete talibiz.” açıklamalarında bulundu. 
HABER: Savaş ARI

“GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK” “GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK”