Öncü TV’nin ‘Güne Merhaba’ programına konuk olan 3 dönemdir Beyköy Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Osman Kılıç, çıraklık ve kalfalıktan sonra ustalık döneminin sonuna yaklaştığını belirterek sözü yeniden aday adayı olacağı 2024 Seçimleri’ne getirip, ‘4. dönemim ultra ustalık olacak.’ şeklinde iddiasını ortaya koydu. AK Parti’nin en güçlü olduğu 2009 yılında MHP’den seçilerek bir başarı elde ettiğine dikkati çeken Başkan Kılıç, “Eski başkan yıpranmıştı ama benim öyle bir durumum yok. Küçük beldenin büyük başkanıyım. Herkesle iyi geçiniyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca aday gösterilmemesi halinde partisine küsmeyeceğinin altını çizdi.

ÖZLÜ DÜZCE LİSESİ MEZUNU, ONA SORUN ÖZLÜ DÜZCE LİSESİ MEZUNU, ONA SORUN

Öncü TV’nin sabah kuşağında ilgiyle izlenen Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programına konuk olan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, yerel yöneticilikteki 15. yılında beldeye hizmet sevdasının ilk günkü gibi olduğunu belirterek, 2024 Yerel Seçimleri’nde yeniden ipi göğüslemek istediğini vurguladı.

İlk dönem MHP’den seçildiği için AK Parti’nin 3 dönem kuralına takılmadığını ifade eden Kılıç, şunları söyledi:

“Çıraklık, kalfalık, ustalığın devamında ultra ustalık olacak. AK Parti’nin 3 dönem kuralı var. 2009 yılında ilk seçimimi yaparken MHP’den aday oldum. MHP’den seçildim. 4 yıl görev yaptım. 5. yıla geçerken AK Parti’ye geçtik. Seçimi MHP adına aldım. 2. ve 3. dönem seçimimde AK Parti adayıydım, seçildim. Bana göre 2 dönem AK Parti’den adaydım. AK Parti’de 1 dönem daha belediye başkanlığı görevi yapmam gerektiğine inanan birisiyim. Siyasi iradenin takdiri ne olur bilemem. Seçime 8 ay kaldı. Adaylık sürecine girdiğimizde adaylarımızın, il yönetimimizin, milletvekillerimizin görüşlerine saygı duyarız. Başka bir yere gitmeyiz. Aday göstermezlerse de AK Partili’yim.”

Kılıç, ilk dönemini çıraklık, ikinci dönemini kalfalık, üçüncü dönemini ustalık olarak niteledikten sonra sözü yeniden aday adayı olacağı 2024 Seçimleri’ne getirerek, ‘Küçük beldenin büyük başkanıyım. 4. dönemim ultra ustalık olacak.’ dedi.

“AK Parti’nin en güçlü olduğu dönemde MHP’den seçildim”

AK Parti’nin en güçlü olduğu 2009 yılında MHP’den seçilerek bir başarı elde ettiğine dikkati çeken Başkan Osman Kılıç, şu ifadelere yer verdi:

“2009 AK Parti’nin çok güçlü olduğu bir dönemdi. Benden önceki belediye başkanımız 2 dönem belediye başkanlığı yapmış. Seçime öyle girdik. Mevcut eski başkan yıpranmıştı. 15 sene önce yıprandığını biz de görmüştük. Onun için aday olduk, bizi tercih etmelerini sağladık. Ben o durumda değilim. İnsanlarla iyi geçiniyoruz. Vatandaşımızın acılı gününde de mutlu gününde de yanındayız. Bazen kızan arkadaşlarımız oldu. Herkesi mutlu edemezsiniz, 6 bin nüfuslu bir yer, ben ilk geldiğimde 3 bin nüfusu vardı. Küskünlerimizin gönlünü kazanmak için 8 aylık zamanda elimizden geleni yapacağız.”

“En büyük problem olan su sorununu çözdüm”

Başkan Kılıç, ‘Beyköy’ün hangi sorunlarına kalıcı çözüm getirdiniz?’ sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Beyköy’ün en büyük sorunu içme suyuydu. ‘Su problemiyle gelip su problemiyle giden bir belediye başkanı olmak istemiyorum.’ ifadesini kullanmıştım. İlk 5 yılda çalışmalarımı bitirdim, ilk dönem çok iş yapamadım, sadece belediyeyi tanıdım yatırımlarıma 2. dönem başladım. 30 km şehir şebekesinin tamamının su hattını değiştirdim. Kayıp kaçakların tamamını önledim. Geldiğimde Beyköy’de kanalizasyon sistemi yok mahallelerde ve bazı sokaklarda yoktu. Kanalizasyonun tamamını çalışır hâle getirdik. 7-8 yıl üst yapıyla ilgili hiçbir çalışmam olmadı. Alt yapıyı bitirmediğin zaman 1-2 sene sonra yapacağın yatırım heba olacak. 2018’in sonlarında bitirdim. 30 kilometrelik alt yapıyla birlikte üst yapının tamamını bitirdim. Yeni açılan yollarda alt yapı yok. Dışarıdan gelen herkes Beyköy’ü çok beğeniyor. Güzel şeyler yapmışız. Futbol sahası yaptık, ışıklandırma yaptık, gençlik merkezini yapmaya çalışıyoruz, kapalı spor salonu yapmaya çalışıyoruz.” dedi.