Yerel seçimlere bir haftalık süre kalırken siyasi partilerin Düzce Belediye Başkan adayları ve yine siyasi partilerin Belediye Meclis üyesi adayları Mehmet İbrahimoğlu'nun hazırlayıp sunduğu “Platform” programında boy gösterdi. Düzceliler ise adayların neler söyleyeceğini ekranları başında pürdikkat takip etti. Merkez'deki kahvelerde adayların açıklamalarını dinleyen vatandaşlar, düşüncelerini de dile getirmeyi unutmadı.

“Adaylardan hizmet bekliyoruz.”

29 Mart pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesinde açıklamalarda bulunan Başkan adaylarından özellikle Düzce'ye hizmet getirmek konusunda çalışma beklediklerini belirten vatandaşlar, “Düzce'nin bir çok mahallesine hizmet gitmiyor. Bu konuda adayların çalışmaları olması lazım. Düzce'ye kimin hizmet getireceğine inanırsak oyumuzu ona vereceğiz.” şeklinde konuştu.

“Boş konuşmasınlar, neler yapacaklarını söylesinler.”

Adayların birbirlerine laf atmak yerine projelerini anlatması gerektiğini de söyleyen Düzceliler, “Adaylar her programda her gezisinde birbirlerine laf atıyor. Laf atmak yerine yapacakları projelerden bahsetsinler. Bizim için önemli olanda bu zaten.” ifadelerini kullandı.

Arabalar sıralandı, kafeterya partililerle doldu.

Adaylar programda ter dökerken adaylarla birlikte programı izlemeye gelen partililerde bahçeyi araçlarıyla doldurdu. Kafeterya ise partililerle dolarken adaylarını izlemek için gelen partililer, programa da bütün dikkatleriyle odaklandı.