Gölyaka’nın AK Partili Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın ikametgah kurnazlığı… Gölyaka’nın Hacıyakup Köyü’nde kendisine ait evi olan ve burada yaşayan Başkan Demircan, oy kullanabilmek için ilçe merkeze bağlı Fatih Mahallesi’nden ev kiraladı. İkametgahı bu mahallede gözüken ancak gerçekte Hacıyakup’ta oturan Demircan’ın adres değişikliği oyunu ‘Yerel yönetici de böyle yaparsa!’ dedirtti. Diğer yandan bu seçimde adaylık yolu puslu gibi gözüken mevcut başkanın halk nezdinde de giderek kan kaybettiği biliniyor.  

Yerel seçimlerde bulundukları yerde oy kullanmak isteyen vatandaşlar, adres değişikliklerini geçtiğimiz eylül ayında e-devlet uygulamasından veya nüfus müdürlüklerinden bildirdi. Bu doğrultuda Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için 1 Ekim itibarıyla seçmen listelerini Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden aldı.

BUNUN ADI: HAKKANİYETSİZLİK!

Normal şartlarda tüm vatandaşların ikamet ettiği adrese göre oy kullanması gerekirken, bazı seçmenlerin sırf desteklediği partinin belediye başkanı kazansın diye köyden merkeze göstermelik adres değişikliği yaptığı muhtarlıklarda asılan listelerle gün yüzüne çıkar.

Her seçim öncesi gündeme gelen hakkaniyetle bağdaşmayan ikametgah oyunu, bu kez bir belediye başkanı için ayyuka çıktı.

BAŞKAN DA BÖYLE YAPARSA…

Gölyaka’nın Hacıyakup Köyü’nde kendine ait evi olan ve uzun yıllardır ailesiyle birlikte bu köyde yaşayan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, geçtiğimiz aylarda Fatih Mahallesi 701. Sokak’ta ev kiraladığı ve burada oturduğu gerekçesiyle ilçe nüfus müdürlüğüne adres değişikliği beyanında bulundu. Bu beyanla birlikte Başkan Demircan ve ailesinin seçmen bilgileri köyden merkeze taşındı.

Başkan Demircan’ı Gölyaka merkeze bağlı Fatih Mahallesi’ndeki kiraladığı evde kalırken gören olmazken, sırf seçim için atılan bu adım hoş karşılanmadı.    

GÖLYAKA BUNU KONUŞUYOR: ‘1 OY 1 OYDUR’ MANTIĞI

BPP’DE BAYRAKTARLA BİRLİKTE YER ALDILAR… BPP’DE BAYRAKTARLA BİRLİKTE YER ALDILAR…

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için AK Parti tarafından tekrar aday gösterilmeyi uman Başkan Demircan’ın ‘1 oy 1 oydur’ mantığı ile kendisine oy verme telaşına düştüğü, Gölyaka’da dilden dile konuşulur oldu.

Göreve gelirken, turizm başta olmak üzere kenti her alanda uçuracağını vaat etmesine karşılık yaklaşık 5 yılda anlattığı projelerden birçoğu sözden icraata dökülemeyen Başkan Demircan’ın hem parti hem de halk gözünde güven kaybettiği biliniyor.

BAKALIM BAŞKAN SEÇİM GÜNÜ NEREDE OY KULLANACAK?

Tüm bunların ışığında aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılmayan ve geleceği parlak gözükmeyen Başkan Demircan’ın seçim günü nerede oy kullanacağı merakla bekleniyor.