32 tekerlekli sandalye, 56 hasta yatağı, 7 akülü sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2023 yılında yapılan çalışmalarını kamuoyu ile paylaştı. Müdürlük, bu doğrultuda 2023 yılı genelinde yaptığı çalışmalarla 889 ev temizliği, 10 günlük periyotlar halinde toplam bin 124 öz bakım, 72 bin 21 adet sıcak yemek, 3 bin 952 gıda kolisi, Ramazan ve Kurban Bayramları özelinde bin 610 çocuğa giyim desteği, ayrıca kış ayları öncesinde ise 2 bin bot ve mont desteği sağladı. Aynı dönemde 736 yenidoğan paketi, 32 tekerlekli sandalye, 56 hasta yatağı, 7 akülü sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştıran müdürlük, eğitim desteği çerçevesinde 2040 çocuğa kırtasiye desteğinde bulunurken, fazla gıda platformuna kayıtlı firmaların bağışladığı sebze ve meyvelerin de paketlenerek 678 ailenin sofralarına ulaşmasını sağladı.

Sosyal Işler Faaliyet (2)

6 Şubat Maraş depreminin ardından Düzce’ye gelen ailelere gıda, giyim ve bilimum ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında psikolojik açıdan olumsuz etkilenen 680 aileye psiko-sosyal destek sağladı. Ayrıca şiddet mağduru kadınlara psiko-sosyal destek verirken, diyabet hastası çocukların aileleri ile de grup terapileri yapılmasını sağladı.

Sosyal Işler Faaliyet (1)

Afet bölgesine yardımlar yıl boyunca devam etti

KAR KALINLIĞI 5 SANTİMETREYİ BULDU KAR KALINLIĞI 5 SANTİMETREYİ BULDU

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, deprem bölgesi özelinde ayrıca  1 tır Bot-Mont, hijyen paketi, 1 tır İç çamaşırı, çorap, atkı, bere, 4 tır İçme suyu, 3 tır Muhtelif gıda, 1 tır ısıtıcı, yağmurluk, 1 tır Battaniye, 1 tır Sweatshirt, pantolon, mont, su, 1 tır Yaş ve kuru gıda ,tüp, 1 tır kahvaltılık ,yorgan,yastık, şişme yatak, çarşaf ve nevresim takımı, 1 tır Çocuklar için oyuncak, 2 tır gıda kolisi ile afet bölgesinde çalışma gerçekleştiren belediye ekipleri için de 1 tır bot, çorap, bere, eldiven ayrıca hitli, kırıcı ve kesici el aletleri gönderdi. Müdürlük, ayrıca kandiller ve özel günlerde camilerde ikram dağıtımı, ilgili STK’lar ile yürütülen ortak projelerde etkin şekilde rol alarak sosyal belediyecilik örnekleri sergilemeyi sürdürdü.

Sosyal Işler Faaliyet (3)