Yaşanan 5.9 büyüklüğünde ki depremin ardından hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Ekiplerin yaptığı incelemenin ardından ağır hasarlı binaların yıkımına, orta ve az hasarlı binalar için ise güçlendirme ve tamirat çalışmaları uygulanıyor.

Fakat vatandaşlardan gelen şikâyet ve ihbarlara göre evlerinde büyük çatlaklar olmasına rağmen ekipler az hasarlı tespitinde bulunuyor. Gerekli yerlere itiraz için talepte bulunduklarını söyleyen vatandaşlara hala bir geri dönüşte bulunulmaması problem teşkil ediyor.

Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gelen bir vatandaşın şikâyeti üzerine şu ifadelere yer verdi:

“Annemin oturduğu eve az hasarlı denildi ekipler tarafından. Ev resmen ortadan ikiye ayrıldı bu eve nasıl az hasarlı tespiti yapılıyor ben anlayamıyorum. Tekrar bir sarsıntı olsa yıkılır bu ev. Şu an bu evde kalan yaşlı annem var zor yürüyor ve küçük çocuklar var. Bir sarsıntı esnasında ev ki katlı aşağıya inene kadar bu ev ayakta kalır mı bilemem. Ne çadır ne de konteyner yardımı sağlandı bize.

TÜM ŞİKAYET VE TALEPLER DEĞERLENDİRİLİYOR TÜM ŞİKAYET VE TALEPLER DEĞERLENDİRİLİYOR

Neye dayanarak bu eve az hasarlı raporu veriliyor? Denetleyen kişiler sizden ricam sesimizi duysunlar. Tekrar bir denetleme talep ediyorum, gereken neyse yapılsın.”

Editör- Nalan Tayyar