CHP Genel Merkezi’nin Cumhur İttifakı ortakları ile kurduğu ılımlı diyaloğun siyasete yeni bir yön verdiği şu süreçte, Bahçeşehir Bölgesi’nde zamlanan aidatlar üzerinden Düzce Belediyesi’ni yıpratmak isteyen CHP Düzce il yönetimini eleştiren Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Parti liderleri birleştirici adımlar atıyor, Özcan Dağıstanlı yönetimi, eski kafa siyaset yapıyor. Allah'ınızı seviyorsanız 100 lira aidat mı kaldı? Lükslerinden bahsetmiyorum, en normal sitede 600-700 lira. Bu belediye hepimizin.” dedi. Türk siyasetindeki birlik ve beraberliğin CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan ile birlikte Düzce’ye de yansıdığını kaydeden Ünsal, CHP il başkanı ve il yöneticilerinin kafalarının eski CHP’de kaldığından bahsetti.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal kendisinin hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak, Düzce’nin gündemini belirleyen “Yorumlu-Yorum” programında, konuşulmayanları konuşmaya devam ediyor. Programın geride kalan çarşamba günü yayınlanan son bölümünde Türkiye ve Düzce siyasetini masaya yatıran Ünsal’ın bu kez gündeminde, Düzce Belediyesi iştiraki olan Bahçeşehir A.Ş’nin bünyesinde bulunan sitelerdeki aidat ücretlerine yapılan zammı eleştiren CHP İl Başkanı Özcan Dağıstanlı ve parti yöneticileri vardı.

ÖZCAN DAĞISTANLI

Düzce’de normal sitelerde aidat ücretlerinin 600 – 700 TL olduğundan bahseden Ünsal, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bir araya gelmesiyle Türkiye’ye yayılan ılımlı siyasetin Düzce’ye yansımadığını söyledi.

Vekil Talih Ozcandan Bas Sagligi Mesaji 115053 20231223

TÜRKİYE’DE GÜZEL ŞEYLER OLMAYA BAŞLADI

BAŞVURULAR 20 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR BAŞVURULAR 20 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Sözlerine “Türkiye'de güzel şeyler olmaya başladı.” diyerek başlayan Ünsal, “ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'le AK Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önce AK Parti'de, daha sonra CHP Genel Merkezi’nde bir uzlaşı siyasetiyle buluştu. Ben hakikaten bu işten birçok vatandaşın olduğu gibi, fevkaladenin fevkinde çok memnun oldum. Çünkü ülkede ayrıştırmadan birleştiren, kavga etmeden muhalefet yapacak bir çizgiye gelmeye başladık. Bu anlamda da yeni anayasa çalışmalarında Cumhuriyet Halk Partisi ile AK Parti çok güzel neticeler alabilir diye düşünüyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlara vesile olur. Sayın Bahçeli de görüştü. Bunlar güzel şeyler, çünkü siyaset ülkemizin her şeyine dokunuyor.” diye konuştu.

Özgür

BUNLARIN KAFASI ESKİ CHP’DE KALMIŞ, 1940’LARDA KALMIŞ

CHP Düzce il yönetiminin doğru dürüst muhalefet yapamadığını hatırlatan Ünsal, “Düzce'ye gelince birtakım absürt siyasetler var. Talih Özcan, CHP Milletvekili. Tam bir halk adamı, gönül adamı. İnsanlara dokunuyor, ancak bir teşkilat var. İl yönetimi paylaşımlar yapıyor, grup kurmuşlar. Hiçbir basın da bunu itibar almıyor, ama paylaşım yapıyorlar. Laikliğin kabulünü, halifeliğin kaldırılışını, harf devrimini paylaşıyorlar. Bunları artık aşmak lazım. Bir de bir paylaşım daha yapmış. Demiş ki, Düzce Belediyesi Bahçeşehir Anonim Şirketi’nin bölgede verdiği temizlik ve çöp alım hizmeti olan 100 liralık aidat, çöpsüz 350 lira, çöple 500 liraya arttırılmış. Allah'ınızı seviyorsanız Düzce'de hangi sitede 100 liraya aidat ödeniyor? 100 liraya bir aidat var mı? Lükslerinden bahsetmiyorum, en normal sitede 600-700 lira. Bu belediye hepimizin. Yıllardır, aylardır verdiği hizmeti bedava gibi vermiş. Şu anda bir hizmet çıtasına çıkarmış. Yüzde 350 zam yapmış. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanı ve yönetimi, eski CHP'de kalmış. 1940'lardaki kafayla kalmış. Milletvekili değişmiş, toplum değişmiş, ama bunlar değişmemiş. Muhalefeti yaparken bir yere bir şey söylerken daha mantıklı daha makul daha halkı ilgilendiren konuları yapın.” şeklinde konuştu.

Devlet

BELEDİYENİN 240 MİLYON LİRA ALACAĞI VAR

Düzce Belediyesi’nin 240 milyon TL alacağının olduğunun altını çizen Ünsal, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“240 milyon Düzce Belediyesi'nin alacağı var. Altında 3-5 milyonluk arabalarla gezen kelli - felli adamlar görüyoruz. Yaşadıkları evleriyle, çok ciddi zenginlikleri olan insanlar, bir tapu alacak belediyeden emlak beyanı belgesinde, belediyeye emlak parası ödememiş. 15 bin lirayı ödememiş, en üst perdeye telefon edip ‘Şu bizim 15 bin ne olacak?’ diyorsun. 15 milyonluk yer alıyorsun, emlak vergisi gelince 15 bin için ‘Sayın Bakanım’ diyorsun. Bu ne aymazlıktır ya… Toplumdaki vatandaşın belediyeden hakları var, ama belediyenin de vatandaştan hakları var. Emlak vergisini ödemeyeceksiniz, tapu harcını ödemeyeceksiniz. Evinizin bir köşesinde kendinize bir mezar odası koyun, o evler nasıl bırakılıp gidilecek? Nasıl çıkıp da 2 metre toprağın dibine girilecek. Her nimetin bir külfeti var, 240 milyon lira belediyenin alacağı var. Vatandaşın üzerinden Düzce'de bir araştırma yapılsın. Yüzde 100 buna eminim köy muhtarlığından da biliyorum. Köy muhtarlığı yaparken salma ödemeyen paranın hesabını sorardı. İmeceye gelmeyen yapılan işin hesabını sorardı.”

Erdoğan-3

CHP BU KAFAYLA 50 YIL DAHA BEKLER 

Artık Türkiye’de muhafazakar kesimin bile CHP’ye oy verdiğine dikkat çeken Ünsal, “Belediyeye emlak vergisi, su vergisi veya belediyeye olan mükellefiyetleri yerine getirmeyen adamlar, en çok muhalefeti yapan adamlar. Eski CHP'li kafasında kalanlar da bunlara alet oluyor. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir, bu seviyeye geldi Türkiye. Radikalinden, dindarından, muhafazakarına kadar Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir. Hala bu arkadaş il başkanı ve oradaki yönetim ‘Şu devrimin yıldönümü, laikliğin yıldönümü’ diyor. Bunlar geçmişte kaldı. Tabii kendiniz bilirsiniz, Cumhuriyet Halk Partisi Özgür Özel olsun, Talih Özcan bu işi güzel getiriyor. Ama bu kafadaki insanlar siyasette olduğu sürece 50 sene daha bekler. Ama bu kafa değişirse Talih Özcan'ın halk dokunuşu haline gelinirse, işte o zaman ikiyi de zorlar Cumhuriyet Halk Partisi. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir noktaya geldi. Bunlar da hala eski CHP gibi millete zulmettiler çizgisindeler. Yıl dönümünü paylaşıyorlar. Akıl tutulması gibi bir şey.” ifadelerine yer verdi.

Duzce Belediye Baskani Dr Faruk Ozlu Cedidiye Meyd 1631781030294

YIKIMLARIN VALİ ARKASINDA, BAŞKAN UYGULAMADA

Akçakoca ilçesinde ruhsatsız ve kaçak inşaatlara yönelik yıkım kararına da değinen Ünsal, “Akçakoca'da yıkım var. Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın da bir genelgesi var. Düzce Valiliği’nin de bir genelgesi var. Yolgeçen hanına dönmüş. Mavi bayraklarımız bu sene yok. Mavi bayrak bu sene gelir gelmez şimdi alınacak bir bayrak değil ki. Bir yıl boyunca su analizi, çevre kontrolü yapıldıktan sonra verilen bir bayrak bu. Alanlar işgal edilmiş, çökülmüş resmen. Peşkeş çekilmiş, ulufe dağıtılır gibi dağıtılmış. Bunlar yıkılıp daha nezih, insanların sahile daha ulaşabilir yol yapılmalı. Yaz geliyor, şurada deniz sahilleri işgal edilmiş, çökmüşler. Bunlar kaldırılırken sayın valimize buradan gönülden teşekkür ediyorum. Düzceli bir vatandaş olarak, devletin temsil yetkisindeki duruşu ve buradaki kararlılığından dolayı sayın kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Akçakoca hepimizin. Her yaz akşamında o deniz kenarında iyotlu havada, o havayı soluma hakkı herkesin var. O yaz günlerinde deniz sahilinde o alanlar kimseye peşkeş çekilemez. Çekilmiş, şu anda geri çektiriliyor. Bu konuyla ilgili bu duruşu da bir yerel idareci olarak sağlayan Fikret Albayrak'ı tebrik ediyorum. Hakikaten güzel bir yerden başladı. Çünkü o sahil bandını yapan Fikret Albayrak, çok emekler verdi, çok belalar, sıkıntılar çekti. Akçakoca’ya yürüyüş bandı kazandırmış ama birileri, bankamatik memurları da olmak üzere paralar ödenmiyor. Belediyede kaç tane bankamatik memurunun olduğu tespit edilemedi. Belediyeyle hiç işi yok adamın, belediyeye uğruyor. Para almışlar, hangi ağzınızla yediniz? Hangi imanınızla, hangi vicdanınızla harcadınız? Akçakoca bir felaketten kurtulmuş. İnşallah bu yıkımlar da olduktan sonra Allah nasip ederse, hepimiz Akçakoca’nın O Allah'ın verdiği güzel nimetten, sahilden faydalanırız.” açıklamalarında bulundu.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;