Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi Çocuk Endokrin Bilim Dalları iş birliği sonucunda “Diyabetli Çocuklar Aile Kampı” yapıldı. Kocaeli Kartepe Park Otel’de 40 yıldır diyabet hastası olan iş insanları kampın ziyaretçileri arasındaydı.

Etkinliğe, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın, Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz katıldı.

1-142

35 çocuk ve aileleri ile birlikte 150’ye yakın kişinin katıldığı kampta, 7 diyabet hemşiresi, 7 çocuk endokrin uzmanı, 1 diyetisyen de yer aldı. Etkinlik, Prof. Dr. Filiz Çizmecioğlu Jones ve Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu’nun organizasyonuyla yapıldı.

Kampta ailelere hem teorik hem pratik diyabet teknolojileri eğitimi verildi. Aileler, konferans salonunda yoğun bir eğitim ve motivasyon programı alırken çocuklar; kovboy park aktivitesi, müzikli eğlence, koro ile konser hazırlığı, resim çalışmaları ve yüz boyama gibi etkinliklerle eğlenceli saatler geçirdi.

Editör: Tuğba Aksoy