Tanju Ozcan Aa 1628923Ak Parti Grup Baskanvekili Ugur Akbay Bu Ne Yaman Celiski Baskan

Yıllık asgari ücretin 17 bin 2 TL olarak açıklanmasının ardından yeni maaşlar da belli olmaya başladı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Belediye Meclisi’nin oturumunda belediye personellerine yapılacak yeni maaşları açıkladı. Başkan Özcan belediye personeline asgari ücretin 2 katı kadar maaş verileceğini duyurdu. Yaklaşık 34 bin lira maaş verileceğini açıklayan Başkan Özcan’a AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay itiraz etti.

Akbay yeni maaşlarla ilgili kaygılarını açıkladı. Akbay'ın dile getirdiği maaş ödemelerinin yüksekliği konusundaki eleştirilere cevap veren Başkan Özcan ise belediye bütçesinin durumunu ve personel sayısını anlattı.

“Bir belediye nasıl yönetilir 5 yılda bunu kanıtladık”

Başkan Özcan, AK Partili Akbay ile aralarında yaşanan maaş tartışmasını sosyal medya hesabından da paylaştı.

Başkan Özcan, AK Parti Grup Başkanvekili’nin çalışanlara verilecek ücretten rahatsız olduğunu ve göreve gelirlerse işçi çıkaracaklarını ima ettiğini söyledi.

Özcan şu paylaşımı yaptı:

“Bir belediye nasıl yönetilir, çalışanların alın teri nasıl ödenir 5 yılda bunu kanıtladık.

AK Parti Grup Başkanvekili konuşmasında çalışanlara verdiğimiz ücretlerden rahatsız olduğunu ve hasbelkader göreve gelirlerse işçi çıkaracaklarını ima etti. Allah kötülere fırsat vermez. Bizler, önümüzdeki 5 yılda emekten ve emekçi kardeşlerimizden yana olmaya devam edeceğiz.”