Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında fahiş fiyatlarla ürün satan ve enflasyonu besleyen fırsatçılara sert tepki gösterdi. Düzceli vatandaşlara ‘İlk girdiğiniz dükkandan almayın, fiyat araştırması yapın.’ diye seslenen Ünsal, “Hangi alanda olursa olsun ihtiyaçlarımız için en az 3-4 yere fiyat sorulmalı.” diye konuştu. Ünsal ayrıca, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ın ihtiyaç fazlası belediye personelini çıkarmak için istediği kredi talebinin AK Partililer tarafından reddedilmesini, tasarruf tedbirleri hamlesine aykırı bir adım olarak niteledi. Ünsal, “Başkan Albayrak, emekli personelden başlayarak kurumun üzerindeki gider yükünü hafifletmek istiyor. Bunun kime faydası var? Belediyeye faydası var, kamuoyuna faydası var. Ancak Akçakoca'daki AK Parti İlçe Teşkilatı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tasarruf tedbirlerine aykırı siyaset yapıyor.” dedi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan ‘Yorumlu - Yorum’ programında Türkiye’nin enflasyonla mücadele ettiği bu süreçte fiyatları şişiren fırsatçı firmaları hedef aldı. Durumdan en çok dar gelirli vatandaşların etkilendiğinin altını çizen Ünsal, Düzceli vatandaşlara da, fiyat araştırması yapmadan alışveriş yapmama çağrısında bulundu.

ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ

“İhtiyaçlarımızda en az 3-4 yere fiyat sorulmalı”

Fırsatçılık yaparak enflasyon canavarını besleyen ve Türkiye ekonomisini yıpratmaya çalışanlara tepki gösteren Ünsal, şöyle konuştu: “Fiyatlar her gün artıyor, geçtiğimiz gün Düzce sanayisinde bir olay yaşandı. Olay şu; bir yedek parça; bir yerde bin 750 lira başka yerde bin 250 lira. 500 lira fark var. Aslında daha zam gelmeden bu enflasyon ortamında fiyatları şişirenler var. Bin 250 liraya satan da para kazanıyor, bin 750 liraya satan da para kazanıyor. Aradaki 500'lük fark ne? Gerek marketlerde gerek sosyal ihtiyaçlarımız gerek hayatımızı kolaylaştırma noktasında neye ihtiyacımız varsa bu ihtiyaçlarımızda en az 3-4 yere fiyat sorulmalı. Menfaatimiz açısından önemli olduğu gibi enflasyon ve fiyatların şişirilmesi noktasında da bir tedbirdir. Bugün kelle paça çorba 100 lira yani 100 porsiyon kelle paça satıldığı zaman 10 bin lira para toplanıyor. Bu fiyatları birazda biz kendimiz arttırıyoruz, fırsatçılık yapıyoruz. Zam gelmeden gelme ihtimalinden veya bu kaos ortamından fiyatlarımıza fiyat ekliyoruz. Enflasyon canavarını besleyen aslında biziz. Vatandaş fiyatları alternatif olacak şekilde araştırıp en uygun yerden alırsa çok iyi olur. İşyeriyle ilgili sürekli maliyetlerden bahsedenler enflasyon canavarının kan damarlarını besleyen yapıda olan insanlar. Maliyet anlatıyor, biz muhasebe müdürü değiliz. Tabandan tavana kadar enflasyon denilen, pahalılaşma denilen olguyu, ekonomik dengeyi, tetikliyor. Fırsatçılık yapıyoruz, ne ahlaki ne vicdani ne İslami olmayan bir fiyat politikamız var. Netice itibariyle enflasyon canavarını besleyen biziz.”

Nisan Enflasyonu Yarin Aciklanacak Azvo

“Attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değecek”

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ın tasarruf tedbirleri kapsamında belediyedeki kadro fazlası için harekete geçtiğini hatırlatan Ünsal, dengeleri gözeten bir anlayışla ilk olarak emekliliği hak eden personelle işe başlamak istediğini ancak mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubunun buna engel olduğunu şöyle anlattı: “Akçakoca'da farklı şeyler gelişiyor. Cumhuriyet Halk Partili belediye 40 küsur kişiyi emekliye sevk ediyor. 25-30 seneden beri paralarını almışlar, hayatlarına bakmışlar. Fikret Albayrak, bunun için bir kredi talep ediyor kredi talebi de AK Parti grubu tarafından kabul edilmiyor. Bunu da büyük bir erdem, siyaset olarak görüyorlar. Attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değecek, yaptığımız siyaset bugün değil yarın da faydalı olacak. Bunun kime faydası var? Belediyeye faydası var, kamuoyuna faydası var. Bugün tasarruf tedbirleri açıklandı. Buna uygun mu? Uygun. Peki siz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tasarruf tedbirlerine aykırı siyaset yapıyorsunuz. Akçakoca'daki AK Parti İlçe Teşkilatı veya onlara kim akıl veriyorsa bu uygun mu? Neticede tasarruf tedbirleri az insanla, az maliyetle çok iş.” ifadelerini kullandı.

Fi̇kret Albayrak-10

“Siyasette biraz samimiyet lazım”

Fazla personeli emekliye ayırmanın devletin aldığı tasarruf tedbirlerine uygun olduğunu söyleyen Ünsal, “Sahil yolu vardı adam 30-40 metrekarelik bir yer bulmuş. Nasıl verilmişse yasal da değil. 38 tane yerin yıkım kararı çıkmış. Her yere çökmüşler. Ocak ayında buraların yıkım tebligatı yapılmış. Okan Yanmaz belediye başkanıyken görmemiş, duymamış ama işin sonunda yıkım kararları çıkmış. Görsel noktada, turizm noktasında yıkılmalı. Bazılarının hiç zaten yerinin esamesi yok, sözleşmesi yok. Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz bir açıklama yaptı. O açıklamaya AK Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı’nın aldığı tavır uygun değil. Neye göre alıyorsunuz bu tavrı? Belediye personel gideri, tazminat gideri bir dünya giderlerden kurtulacak. Kamusal menfaate aykırı olan ne var? Siyaset yapıyorsunuz. Bazen siyaset yönetim noktasında insanları en uygun, en makul, en mantıklı, en ekonomik faydalanma sanatıdır. Adam ‘Bu sanatı yapacağım.’ diyor, sen buna engel oluyorsun. Gerekçe ne? Belediyeyi AK Parti kazansaydı 250 kişiyle yapılacak işi 400 kişiyle yapacaktı galiba. Siz bunu yapmayacak mıydınız? Siyasette biraz samimiyet lazım, samimiyet olmadığı zaman zaten insanlar bunu görüyor.” dedi.