MESAJINDA ESNAF VE ZANAATKARLARIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI MESAJINDA ESNAF VE ZANAATKARLARIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, akaryakıt ürünlerindeki ÖTV artışı ile birlikte Benzin, Motorin ve LPG’ye gelen zamlar, gündemdeki yerini koruyor. Vatandaşlar akaryakıt fiyatlarındaki ÖTV artışına tepki gösterirken, Düzce TSO Meclis Başkanı Tanju Acar Öncü TV mikrofonuna yaptığı açıklamada, özellikle motorin zammının nakliye sektörünü zora soktuğunun altını çizdi.

“ÖTV zamları nakliye sektörünü etkiledi”

Akaryakıta gelen ÖTV zammı ile birlikte yeni zamların da yolda olduğunu kaydeden Acar, “Şöyle ki 3 aylık, 5 aylık, yıllık firmalarla bağlantılar yapan nakliyeciler var, taşımacılık var. Belirli üreticiler var yakıtta, daha çok bunları sıkıntıya soktuk diye düşünüyorum. Keşke bu zam peyder peyi, küçük küçük yapılsaydı  daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu akaryakıtın artış, lojistikle bağlantılı olan bütün her yeri etkileyecektir diye düşünüyorum. Yani arkasından zamlar gelecektir. İnşallah makul bir şekilde ilerler” diye konuştu.  

WhatsApp Image 2023-07-19 at 16.20.59

“Yeni TSO Hizmet Binası inşaatına başlıyoruz”

‘Yapıldı, yapılacak’ derken, yıllarca yılan hikayesine dönen Düzce Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasına da değinen Acar,  “Düzce TSO olarak  birlik içinde çalışıyoruz, eğer bir ile  ilçeye bir beldeye faydalı olmak istiyorsanız birlik olmak lazım. 2, 3’e bölünmüşlükler fayda sağlamaz.  Bizim ciddi çalışmalarımızdan birisi olan odamızın hizmet binası ile ilgili bir komisyon oluşturduk.  Resmi prosedür çok yakın zamanda zaten basın önünde açıklanacak. Bunun inşaatı kısa süre içerisinde başlayacak. Sanayici ve üretici ile kontağımız devam ediyor. Burası sanayicinin bir evi diye düşünüyoruz.  Başkanımız bir gün belirledi, çarşamba günleri en az 3 -4 tane organize sanayide ki firmalarımızın ziyaret ediyoruz.  Onlardan bizim yapabileceğimiz şeyleri bizden istedikleri yapmamız gereken şeyler için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla başarılı bir şekilde devam ediyoruz” şeklinde nkonuştu.

HABER: Savaş ARI