Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Filistin’de yaşanan zulümü kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumluyorum programında gündeme taşıdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Gördüklerinizin daha fazlasını yapıyoruz.’ ifadelerini kullanarak vermiş olduğu hassasiyete uymayarak duyarsızlığı eleştiren Ünsal, 'Bozuk süt maya tutmaz.' sözlerini kullanarak şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı'mız da dedi ya 'Gördüklerinizin daha fazlasını yapıyoruz.' diye. Kamuya geldiğimizde bu kadar vahşete, bu kadar imansızlığa, bu kadar insansızlığa, bu kadar insafsızlığa karşı duyarsız olanı da var. 'Bozuk süt maya tutmaz.' derler ‘Süt bozuksa nasıl mayalarsan mayala tutmaz.’ derler. Toplumda mutlaka sütü bozuk insanlar vardır. Bu yapılara da usulüne uygun bir şeyler söylenmesi lazım. Baltayla ağacın hikayesi var. Ağaç ‘Baltaya bir şey demem ama sapı benden.’ diyor.”

thumbs_b_c_a6d263d19ac66a7d5181072286204bea

“Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir ismi bu millet arayacak”

CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel’in, ‘Hamas terör örgütüdür” sözlerine tepki gösteren Ünsal şöyle konuştu:

“CHP'nin yeni Genel Başkanı Gazze'deki Hamas'a 'Teröristtir' dedi, seçim kazandı. CHP'nin içindekiler de daha sonra kıvırdı. ‘İsrail de terör devletidir.’ dedi de CHP'nin geldiği nokta bu. Bizim olanla doğmadığı, gibi bizim olanla da ölmeyecek. Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir ismi bu millet arayacak gibi geliyor.”

OKAN YANMAZ

“Akçakoca Belediyesi'nin sosyal tesislerinde Gazze ile ilgili hiçbir dert yok”

Düzce’deki ilçe belediye başkanlarının Filistin’e destek olmak için İsrail'in ürünlerini boykot ettiğini ancak Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın boykot etmemesini, ‘Akçakoca İsrail'e mi bağlı?’ sözleriyle eleştiren Ünsal söyle konuştu:

“Burada bir boykot var, olmalı ve kısmen oluyor. Düzce Belediyesi bütün gazlı içecekler ve diğer ürünlerde siyonist İsrail mallarını almıyor. Düzce Belediyesi Sosyal Tesisleri'ni de tebrik ediyorum. Faruk Özlü hassas bir davranış yaptı. Gölyaka Belediyesi Yakup Demircan, hiçbir sosyal tesislerine almıyor. İsrail'in mallarını boykot ediyor. Beyköy Belediyesi Osman Başkan takdire şayansın, o da bertaraf etmiyor. Çilimli Belediyesi almıyor Muhsin Yavuz tebrik ediyoruz. Akçakoca İsrail'e mi bağlı? Akçakoca Belediyesi'nin sosyal tesislerinde Gazze ile ilgili hiçbir dert yok. Gazze'de katliam olurken, oynuyor, briç turnuvası yapıp milleti getiriyor. Belediyenin parasıyla sarhoş ediyor. Adam 5 seneden beri evinde çorba pişmemiş bütün ailecek belediyenin imkanlarından yiyor. Bu adamdan boykot istenir mi, istenmez. Çünkü adamda öyle bir ruh yok. Özel sektörde bir işi vardır özel sektöre bir şey diyemezsiniz ama eskiden bu memlekette Ramazan aylarında bir yerde hastalar için ihtiyaç sahibi lokantalar açık olduğu zaman camları kapanırdı. Bir edep vardı, bir haya vardı.”

“Gazze'ye gidemiyoruz Gazze'ye boykot yaparak gidelim

“Ben sosyal medyalardan gerek belediyeden gerek kamudan gerek özel sektörden bu boykotu yapmalarını istiyorum.” sözlerini kullanan Ünsal şu sözleri kullandı:

“Herkesin bir sosyal medyası var. ‘Bugün Allah için ne yaptın?’ sorusu bize sorulacak. Ben sosyal medyalardan gerek belediyeden gerek kamudan gerek özel sektörden bu boykotu yapmalarını istiyorum.

Yani bu bir kere de Allah için bir iş yapalım, Gazze’de akan gözyaşı, insanlık için bugün bir şey yapalım ve boykot yapalım. Yapmayanı da ikaz edelim. Bu memleket biliyorsunuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu. O bugün dövülen bugün ezilen Gazze bizim Osmanlı'daki karargahımızdaydı. Biz olmazsak bizi başkaları haline getiriyorlar. Bilinçli olmamız lazım, devlet aklıyla milletin gönlü bir arada olursa ekonomik içtimai ve sosyal olarak hızlı bir ivme kazanırız.

Orada tecavüz edenleri ekonomik ve içtimai olarak güçlendiren biz zihniyet var. Tek bir yerde yok ama bu zihniyetler var. Boykot edilmesi lazım, karşı durulması lazım. Adamlık İsrail malı, özellikle siyonist ama her Yahudi böyledir diye bir şey demiyoruz tabii ama siyonist olan Yahudilerin malını en azından bir tepki olarak koyalım. Gazze'ye gidemiyoruz Gazze'ye boykot yaparak gidelim.”