Düzce’de orman köylüsünü desteklemek amacıyla bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nce verilen ORKÖY destek kredileri hakkında ilgili köy muhtarları bilgilendirildi.

İşletme Müdürü Levent Kartal başkanlığında yapılan toplantıya, İşletme Müdür Yardımcısı Fatih Dinçer ve işletme şefleri de katılım sağladı. Toplantıda, 2023 yılı ORKÖY ferdi kredileri hakkında başvuruda bulunan köy muhtarları merak ettikleri konulara ilişkin aydınlatıldı. 

WhatsApp Image 2023-01-26 at 13.20.38

Toplantıda, köylerde gelecek hafta yapılacak olan ORKÖY toplantılarında projelere katılmak isteyen orman köylülerinin tespit işlemlerinin yapılmasına karar verildi. Toplantı köy muhtarlarının talep ve isteklerinin dinlenmesinin ardından sona erdi.

Öte yandan 9 köy muhtarlığına dış cephe mantolama ve 1 köy muhtarlığına fenni arıcılık kredisi tahsis edildi.

WhatsApp Image 2023-01-26 at 13.20.40 (2)

Gölyaka’da kura çekimi yapıldı

Diğer taraftan Gölyaka’da da orman köylerinin muhtarlarına yönelik bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi. Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman köylülerinin desteklenmesi kapsamında Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nce verilen ORKÖY destek kredileri hakkında köy muhtarlıklarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İşletme Müdürü Hülya Birtürk başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından ilgili köy muhtarlarının katılımıyla kredi kullanmak isteyen vatandaşların belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

WhatsApp Image 2023-01-26 at 13.20.39 (1)

Kura çekimi ile ısı yalıtım, tambur, traktör, süt sığırcılığı, fenni arıcılık ve GES kredileri kullanmaya hak kazanan vatandaşlar belli oldu.

Köy muhtarlarının talep ve isteklerinin dinlenmesinin ardından toplantı sona erdi.